| Meklēšanas rezultāti - '22-27' | № 71705, Matemātika, 11 klase Varbūtības teorija. | | |
| |
bronzor | 1.uzd a) A b) C,D c) B 2.uzd 1.C(2, 18)=18!/2!*16!=17*18/2=153 2. 2/10=1/5 3.uzd A)P=3/12=1/4 B)P=3/8 C)P=1/12*2/8=4/12=1/3 D)P=2/12*1/8=2/96=1/48 4.uzd P=1/8*1/11=1/88 5.uzd P=20/45*19/45=76/405 6.uzd P=14/22*13/21=26/66=13/33 | | |
| |
M.K | Varbūtības teorijas elementi 11.klase 1.uzd(4p) Notikumi: A- kāds brīvi izvēlēts skaitlis ir mazāks par 40 un lielāks par 80 B – kalendārā pēc 10.datuma seko 11.datums C – klasē mācās 14 zēnu un 12 meitenes, katra meitene dzimusi savā mēnesī D – Latvijā janvāra vidū vidējā gaisa temperatūra ir 25 grādi Kurš (vai kuri) no notikumiem ir
2.uzd(3p) Žetonu vakara vadīšanai Anitai bija jāizvēlas divi skolēni. Cik veidos Anita to varēja izdarīt, ja klasē bija 10 zēni un 8 meitenes? Kāda varbūtība, ka abi vakara vadītāji bija zēni?
Turpinājums failā. | |
| | № 71795, Matemātika, 10 klase Virknes | | |
| |
paliidziiba01 | 1. Uzdevums. a) 4*8-7=25 (sērkociņi) b) 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 n-tā locekļa formula an=3*n+1
2. Uzdevums. a) Andrim nav taisnība, jo viņa pieņemtā formula neatbilst piedāvātajam variantam, ka pirmais loceklis ir 4, bet katru nākamo locekli virknes locekli iegūst, iepriekšējo skaitli reizinot ar 2 un no reizinājuma atņemot 3. Sanāk, ka jau pie a3 ir kļūda, jo a3=3+3=6, bet uzdevuma piemērā 3. skaitlis ir 7 b) Kārļa izvirzītā hipotēze arī nav pareiza, jo pie skaitļa a5 ir novirze par 1 (sanāk 19).
Turpinājums failā. | | |
| |
bronzor | Risinājums pielikumā. | |
| № 72074, Latviešu valoda, 12 klase paldies | | |
| |
paliidziiba01 | 1. uzdevums ( 12 punkti ). Izlasi tekstu! Pārveido dotos vārdus citu vārdšķiru vārdos un ieraksti tos atbilstošā formā!
Laikā, kad visapkārt (0) runā gandrīz tikai par gripu, ikvienam ir jādomā, ko darīt lietas labā – jo (1) slimot taču nevienam negribas! 0 – runātājs 1 - slimība Miegam atvēli vismaz astoņas stundas. (2) Vērtīgs miegs ir pirmspusnakts, tāpēc gulēt vēlams doties ne vēlāk par plkst. 22.00. 2 – vērtība Pat tad, ja (3) jūties savārdzis , ik dienas paelpo svaigu (4) gaisu . 3 –jūtas 4 - gaisīgs Dienā nepieciešams nostaigāt četrus kilometrus. Laukā ir (5) mazāk baciļu nekā iekštelpās. 5 - mazs Rokas drīz pēc nomazgāšanas atkal kļūst (6) netīras , tāpēc pēc atgriešanās mājās, tualetes (7) apmeklējuma un pirms ēšanas tās ar ziepēm kārtīgi jānomazgā tekošā ūdenī. 6 – netīrība 7 - apmeklēt Ziepēšanas laikā (8) skaiti līdz desmit! 8 – skaitlis
Epidēmijas (9) laikā centies izvairīties no cilvēku pārpildītām vietām – kinoteātriem un lielveikaliem. 9 – laikus Pirms izej no mājas, (10) pārliecinies , vai tev ir līdzi papīra kabatlakatiņi. 10 - pārliecība Nekad neslauki rokas publiskās tualetes (11) auguma dvielī! 11 – audējs Nedzer no (12) drauga ūdens pudeles! Viņš pats var nezināt, ka ir slims un var aplipināt tevi. 12 – draudzīgs
Turpinājums failā. | |
| № 72159, Biznesa ekonomiskie pamati, 12 klase IKP aprēķināšana. | | |
| |
bronzor | Aprēķināt: 1.IKP pēc ienākuma metodes; 2.IKP pēc izdevuma metodes; 3. Tīro KP; 4. Nac.ienākumu. % maksājumi par kredītu 10 Kopējās pašu zemes investīcijas 55 Strādnieku algas 218 Uzņēmuma peļņa 113 Netiešie nodokļi 22 Rentes maksājumi 20 UIN 50 Preču un pakalpojumu tīrais eksports 9 Valdības izdevumi 90 Tīrās pašu zemes investīcijas 45 Ienākumi no īpašuma 21 Transfertmaksājumi 23 Izdevumi personiskajam patēriņam 260
Turpinājums failā. | |
| № 72169, Ķīmija, 11 klase Lūdzu palidzat vajag izpildīt līdz pirmdienas | | |
| |
Dungaars | 4.uzd. Notika reakcija kalcijam ar konc. HNO3, izdalījās NO, jo kalcijs ir aktīvs metāls
3Ca+8HNO3=3Ca(NO3)2+2NO+4H2O
Ca0 -2e=Ca+2 |3| 3Ca0 -6e=3Ca+2 N+5 +3e=N+2 |2| 2N+5 +6e= 2N+2
5.uzd NH3->NO->NO2->HNO3 nNH3=72,6/22,4=3,24 mol mHNO3=3,24*M HNO3= 3,24*63= 204,12 g | |
| | № 72274, Ķīmija, 11 klase a) Sadedzinot 61,2 g ogļūdeņraža, ieguva 187 g oglekļa(IV) oksīda un 91,8 g ūdens. Ogļūdeņraža molmasa ir 72 g/mol. Kāda ir vielas molekulformula?
b)Sadedzinot 172 g ogļūdeņraža, iegūti 268,8 litri CO2 (n. a.) un 252 grami H2O. Vielas relatīvais blīvums pēc He =21.5. Aprēķini sadedzinātā ogļūdeņraža molekulformulu! | | |
| |
Dungaars | a) ogļūdeņraža daudzums molos = 61,2/72=0,85 mol CO2 daudzums molos = 187/44=4,25 mol HOH molos=91,8/18=5,1 mol
izrēķina uz vienu molu oglekļa nC=4,25/0,85=5 nH=5,1*2/0,85=12
Tātad attiecībā 5:12 Atbilde:C5H12
b)He molmasa ir 4 g/mol tātad ogļūdeņraža molmasa ir 4*21,5=86g/mol sadedzinātā ogļūdeņraža molu skaits n = 172/86= 2 mol
nCO2=268,8/22,4=12 mol nHOH=252/18=14 mol
uz vienu molu sadedzinātā sanāk C:H =6:14 Atbilde C6H14 | |
| № 72293, Ķīmija, 11 klase Steidzami!!! 1. uzdevums Sadedzinot 61,2 g ogļūdeņraža, ieguva 187 g oglekļa(IV) oksīda un 91,8 g ūdens. Ogļūdeņraža molmasa ir 72 g/mol. Kāda ir vielas molekulformula? Parādīt aprēķinu gaitu! 2. uzdevums failā
| | |
| |
Dungaars | 1) sadedzinātā ogļūdeņraža molu skaits=61,2/72=0,85 mol CO2 moli=187/44=4,25 mol H2O moli= 91,8/18= 5,1 mol Rēķina tālāk uz 1 molu sadedzinātā ogļūdeņraža nCO2=4,25/0,85=5 mol nH2O=5,1/0,85=6 mol Tātad C:H = 5:12 Atbilde: C5H12
2)Molmasa ogļūdeņradim ir 21,5* 4(He molmasa)= 86 g/mol sadedzināja 172/86= 2 mol ogļūdeņraža nCO2= 268,8/22,4=12 mol nH2O =252/18= 14 mol Uz vienu molu sadedzinātā ogļūdeņraža C:H=6:14 Atbilde: C6H14 | |
| № 72295, Ķīmija, 11 klase 1. Uzraksti pentāna degšanas reakcijas vienādojumu! 2. Uzraksti būtana nepilnas sadegšanas reakcijas vienādojumu! 3. Uzraksti propāna degšanas termoķīmisko vienādojumu, ja zināms, ka, sadedzinot 11 g propāna, ieguva 555 kJ siltuma! 4. Metāna sadegšanas siltumsefekts ir 880 kJ/mol. Aprēķini, cik litru metāna jāsadedzina, lai iegūtu 440 kJ siltuma! | | |
| |
bronzor | Risinājums pielikumā. | | |
| |
Dungaars | 1) C5H12+ 8O2=5CO2+6H2O
2)2C4H10+9O2=8CO+10H2O
3)propāna molmasa ir 44 g/mol, sadedzināja 1/4 mol jeb 11g, 1mol propāna siltumefekts ir 555*4= 2220 KJ C3H8+5O2=3CO2+4H2O+ 2220 KJ 4)1mol ir 22,4 litri, nCH4= 440/880=0,5 mol VCH4=0,5*22,4= 11,2 l | |
| № 72307, Ķīmija, 10 klase 1. Aprēķini, cik molu nogulšņu var iegūt, salejot kopā šķīdumu, kas satur 0,3 molus nātrija hidroksīda, un šķīdumu, kas satur 0,2 molus vara(II) nitrāta!
2. Aprēķini tilpumu gāzei, ko var iegūt salejot, kopā šķīdumu, kas satur 0,05 molus nātrija karbonāta, un šķīdumu, kas satur 0,15 molus sālsskābes!
3. 17 grami sudraba(I) nitrāta reaģē ar 11,7 gramiem nātrija hlorīda šķīdumā. Aprēķiniet nogulšņu masu!
| | |
| |
Dungaars | 1) 2NaOH+Cu(NO3)2= Cu(OH)2 (nogulsnes) +2NaNO3 0,3 mol 0,2 mol Pēc reakcijas vienādojuma - attiecība 2:1, izreaģēs viss NaOH 0,3 mol,bet Cu(NO3)2 izreaģēs puse no 0,3 mol - 0,15 mol Tātad arī nogulsnes būs 0,15 mol 2)Na2CO3+ 2HCl= 2NaCl+ H2O + CO2 0,05 mol 0,15 mol Izreaģēs viss Na2CO3 un 0,1 mol HCl, attiecība 1:2 nCO2=0,05 mol VCO2= 0,05* 22,4=1,12l 3) 17g 11,7g AgNO3+NaCl= AgCl(nogulsnes) + NaNO3 nAgNO3=17/170=0,1 mol nNaCl=11,7/58,5=0,2 mol izreaģēs viss AgNO3 0,1 mol, tātad arī nogulsnes ir 0,1 mol mAgCl=0,1*143,5=14,35g nogulsnes
| |
| | № 72332, Fizika, 12 klase 1.Atbildi īsi! 1.No kādiem lielumiem ir atkarīga kapacitīvā pretestība? 2.Ja cilvēks nonāk elektriskā sprieguma iedarbībā, tad elektrotraumas smagumu nosaka strāvas iedarbības ilgums, strāvas ceļš ķermenī, strāvas veids (līdzstrāva,maiņstrāva). Kādi faktori vel nosaka strāvas iedarbības sekas? 3.Kāpēc, pārvadot elektroenerģiju pa elektropārvades līnijām, paaugstina tā spriegumu? 4.Kāpēc pagalmā nevar lietot sadzīves elektroierīces, kas paradzētas lietošanai iekštelpās? 5.Transformators paaugstina spriegumu no 22V līdz 220V spriegumam. Cik liela ir transformatora vijumu attiecība? | | |
| |
aal | 1.pretestība, ko rada kondensators maiņstrāvas ķēdē un tā ir atkarīga no kondensatora kapacitātes un maiņstrāvas frekvences kinētiskā enerģija; 2.no strāvas stipruma, no kontakta ilguma, strāvas veida un frekvences, indivudualam cilvēka ķermeņa īpašībām, strāvas ceļa; 3.palielinās enerģijas zudumi caur gaisu; 4.nav paredzētas lietošanai ārpus telpam; 5.220:22=10 | |
|
|