| Архив решений | № 72274, Химия, 11 класс a) Sadedzinot 61,2 g ogļūdeņraža, ieguva 187 g oglekļa(IV) oksīda un 91,8 g ūdens. Ogļūdeņraža molmasa ir 72 g/mol. Kāda ir vielas molekulformula?
b)Sadedzinot 172 g ogļūdeņraža, iegūti 268,8 litri CO2 (n. a.) un 252 grami H2O. Vielas relatīvais blīvums pēc He =21.5. Aprēķini sadedzinātā ogļūdeņraža molekulformulu! | | |
| |
Dungaars | a) ogļūdeņraža daudzums molos = 61,2/72=0,85 mol CO2 daudzums molos = 187/44=4,25 mol HOH molos=91,8/18=5,1 mol
izrēķina uz vienu molu oglekļa nC=4,25/0,85=5 nH=5,1*2/0,85=12
Tātad attiecībā 5:12 Atbilde:C5H12
b)He molmasa ir 4 g/mol tātad ogļūdeņraža molmasa ir 4*21,5=86g/mol sadedzinātā ogļūdeņraža molu skaits n = 172/86= 2 mol
nCO2=268,8/22,4=12 mol nHOH=252/18=14 mol
uz vienu molu sadedzinātā sanāk C:H =6:14 Atbilde C6H14 | |
| | № 72293, Химия, 11 класс Steidzami!!! 1. uzdevums Sadedzinot 61,2 g ogļūdeņraža, ieguva 187 g oglekļa(IV) oksīda un 91,8 g ūdens. Ogļūdeņraža molmasa ir 72 g/mol. Kāda ir vielas molekulformula? Parādīt aprēķinu gaitu! 2. uzdevums failā
| | |
| |
Dungaars | 1) sadedzinātā ogļūdeņraža molu skaits=61,2/72=0,85 mol CO2 moli=187/44=4,25 mol H2O moli= 91,8/18= 5,1 mol Rēķina tālāk uz 1 molu sadedzinātā ogļūdeņraža nCO2=4,25/0,85=5 mol nH2O=5,1/0,85=6 mol Tātad C:H = 5:12 Atbilde: C5H12
2)Molmasa ogļūdeņradim ir 21,5* 4(He molmasa)= 86 g/mol sadedzināja 172/86= 2 mol ogļūdeņraža nCO2= 268,8/22,4=12 mol nH2O =252/18= 14 mol Uz vienu molu sadedzinātā ogļūdeņraža C:H=6:14 Atbilde: C6H14 | |
| № 72295, Химия, 11 класс 1. Uzraksti pentāna degšanas reakcijas vienādojumu! 2. Uzraksti būtana nepilnas sadegšanas reakcijas vienādojumu! 3. Uzraksti propāna degšanas termoķīmisko vienādojumu, ja zināms, ka, sadedzinot 11 g propāna, ieguva 555 kJ siltuma! 4. Metāna sadegšanas siltumsefekts ir 880 kJ/mol. Aprēķini, cik litru metāna jāsadedzina, lai iegūtu 440 kJ siltuma! | | |
| |
bronzor | Risinājums pielikumā. | | |
| |
Dungaars | 1) C5H12+ 8O2=5CO2+6H2O
2)2C4H10+9O2=8CO+10H2O
3)propāna molmasa ir 44 g/mol, sadedzināja 1/4 mol jeb 11g, 1mol propāna siltumefekts ir 555*4= 2220 KJ C3H8+5O2=3CO2+4H2O+ 2220 KJ 4)1mol ir 22,4 litri, nCH4= 440/880=0,5 mol VCH4=0,5*22,4= 11,2 l | |
| № 72302, Химия, 11 класс Ogļūdeņražu uzbūve,nomenklatūra. Lūdzu, izpalīdziet izpildīt. | | |
| |
Dungaars | 2.uzd Alkāns b Alkēns a Alkīns d Alkadiēns e Arēns c 3.uzd Elektronformula H H H H : : : : H..C..C..C..C..H .. ir pa vidu kā C-C : : : : H H H H Saīsinātā struktūrformula H3C-CH2-CH2-CH3 4.uzd Butīns-1 3-etil, 5-metilheksāns 2-metilbutāns 3,3 dimetilbutēns-1 2,3- dimetilbutāns C2H2 ir acetilēns
6.uzd Molmasa ogļūdeņradim ir 4*14=56 g/mol 100 g ogļūdeņraža molu attiecība ir 85,7/12=7,14 mol un 14,3/1= 14,3 mol, C:H =1:2, vienkāršākā formula ir CH2, īstā ir 56/14=4 reiz CH2, tātad C4H8 8.uzd a C2H4, Līga C2H2, Jānis C2H6 b) HC=-CH 3kār | |
| № 72444, Химия, 11 класс помогите пожалуйста | | |
| |
Dungaars | 4.uzd Ca Kalcijs Mg Magnijs K Kālijs 5.uzd Sudrabs ir Ag a)Ag2S Ag2O AgNO3 Ag b)2Ag2S+ 3O2-->temp 2Ag2O + 2SO2 Ag2O +2HNO3-->2AgNO3 +H2O AgNO3 elektrolīze Ag+ NO3 - K(-) Ag+ +1e--> Ag c) 3Ag2S+2Al-->Al2S3 +Ag 6.uzd C D B 7.uzd prove ir tīrs cēlmetāls tūkstošdaļās 58,5% * 5= 2,925g tīrs zelts Au Zelts ir mīksts metāls, tāpēc sakausē ar citiem,lai cietāks 8.uzd A CoO kobalta oksīds B H ūdeņradis 0,071*14=0,994 C Co kobalts D H2O ūdens CoO+ H2-->Co + H2O
| |
| | № 72573, Химия, 11 класс 1.Izskaidro ķīmiskās saites veidošanos pēc donorakceptora mehānisma hidroksonija jonā! Paskaidro, kāpēc universālindikatora papīrs ir jāsamitrina, lai pierādītu hlorūdeņradi! Kāda vide ir hlorūdeņraža ūdensšķīdumam? Atbildi pamato! 2. Divās mēģenēs atrodas baltas kristāliskās vielas: NaCl un Na2SO4. Kā uzzināt, kurā mēģenē atrodas katra viela? 1. Uzraksti darba gaitu! 2. Uzraksti reakcijas molekulārā un saīsinātā jonu veidā! 3. Kādas pazīmes liecina par jonu klātbūtni? | | |
| |
KEICHA25 | m/M = V/Vo m(NH3) = M*V/Vo = (14+3)*224/22,4 = 170 g m(H2O) = 1 kg = 1000g (jo ūens blīvums ir 1) w% = m(NH3)*100%/(m(NH3)+m(H2O)) = 170*100/(170+1000) = 14,5%
Tātad normālos apstākļos var izšķīdināt 224 l amonjaka 1 l ūdens, jo iegūst 14,5% šķīdumu un tas ir mazāk nekā maksimāli iespējamais amonaka daudzums ūdenī.
Kad amonjaku izšķīdina ūdenī veidojas: NH3 + H2O -> NH4OH (amonija hidroksīds). Vienkārši amonjaka gāze nav ne skāba ne bāziska, bet, kad to izšķīdina ūdeni, amonija hidroksīds ir tas kas iekrāso indikaropapīru tumši zilu, t.i. amonjaka ūdens šķīdums ir stipri bāzisks (pH~11). | |
| № 72574, Химия, 11 класс Slāpeklis ir izejviela amonija nitrāta rūpnieciskajā ražošanā. Amonija nitrāta ražošanā veic vairākas ķīmiskās pārvērtības, kuras var attēlot ar šādu pārvērtību virkni: N2 → A → B → C → D →NH4NO3. Uzraksti vielu A, B, C un D ķīmiskās formulas! Izveido stehiometrisko shēmu un aprēķini amonija nitrāta masu, ko var iegūt no 13.44 m3 (n. a.) slāpekļa! Parādīt aprēķinu gaitu! Uzraksti vienu piemēru, kur izmanto amonija nitrātu! | | |
| |
KEICHA25 | A - NH3 B - NO C - NO2 D - HNO3
V = 13,44m3 = 13440 l n = V/V0 = 13440 / 22,4 = 600 mol n N2 = n NH4NO3 = 600 mol m = n*M=600 * 80 = 48000g = 48 kg
Izmanto spragstvielu ražošanā, lauksaimniecībā.. | |
| № 72578, Химия, 11 класс Iemetot sakarsētu ogles gabaliņu koncentrētā slāpekļskābē, notiek reakcija, kurā novērojama strauja gāzuizdalīšanās. Uzraksti elektronu bilances vienādojumus un izvieto koeficientus dotajā oksidēšanās–reducēšanāsreakcijas shēmā! _C + _ HNO3 → _CO2 +_NO+ _H2O Kurš elements ir oksidējās šajā reakcijā? | | |
| |
ritusja55 | 3C + 4 HNO3 = 3CO2 + 4 NO+ 2 H2O
C - 4 e = C
N +3e = N | |
| № 72793, Химия, 11 класс cik litru ūdeņraža izreaģēs ar 4 ml hlora? | | |
| |
Dungaars | H2+Cl2-->2HCl Pēc reakcijas vienādojuma redzams, ka ūdeņraža molu daudzums ir tikpat cik hlora, Moltilpums abiem ir vienāds (gāzes) - tātad ūdeņradis reakcijā ir arī 4ml jeb 0,004 litri | |
| | № 72795, Химия, 11 класс S+F2→ 1.Reakcijas vienādojums 2. Vienādo, izmantojot elektronu bilanci! 3. Nosaki oksidētāju un reducētāju! paldies | | |
| |
Dungaars | S+3F2--> SF6
S·-6e---> S +6 3F2+6e---> 6F -
Fluors ir oksidētājs Sērs - reducētājs | |
|
|