![Atbilžu arhīvs](/images/wnd_title_pic_3.gif) | Atbilžu arhīvs | № 32728, Ķīmija, 10 klase Pls palīdzat :P | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | 1. 2 H2O --> 2H2 + O2 M H2O = 1*2+16=18 (g/mol) M H2 = 1*2=2 (g/mol) x = 2*2*18/2*2=18 (g) 2. n=4 moli m=nM M Li2S = 7*2+32=48 (g/mol) m = 4*48=192 (g)
piedot bet zinaju ka jadara tikai shie divi piemerk | |
| | № 32743, Ķīmija, 10 klase ir vajadzīga jebkāda veida informācija par tēmu-šķīdumi dabā. man ir jagatavo prezentācija par šo tēmu, bet neko prātīgu nevaru atrast. varbuut kads var palīdzēt? :) | | |
| | ![kolba](/profiles/upic_2210.jpg)
![kolba](/images/sch_level_sml_1.gif) kolba | Disperso sistēmu dažādība manā ikdienā.
Vielu daļiņas dabā un cilvēku veidojumos sastopamas dažādās daudzumu attiecībās un stāvokļos. Cilvēks ikdienā saskaras ar dispersajām sistēmām. To sastopamība ir plaša – no metālu sakausējumiem līdz pat pārtikas produktiem. Ikviens no mums lieto metāla izstrādājumus kā galda piederumus, darbarīkus, santehniku. Šie visi ražojumi izgatavoti no metālu sakausējumiem, kas ir klasiski cietie šķīdumi. Plašāk lietotie metālu sakausējumi ir misiņš, dažādas bronzas, kur dispersijas vide ir varš. Šiem sakausējumiem piemīt labas nodilumizturības un elektrovadītspējas. Cilvēka gremošanas orgānu sistēma sākas ar muti, kur pirmo ķīmisko barības vielu šķelšanu veic siekalas. Tas ir koloidāls šķīdums, kur dispersijas vide ir ūdens, bet fāze – gremošanas fermenti, piemēram, amilāze, maltāze. Šajā šķīdumā fermenti nav pilnībā sadalījušies molekulās, to izmērs ir aptuveni 1 – 100 nm, tādēļ siekalas ir koloidāls šķīdums. Pārtikā jau izsenis tiek lietota organiska skābe – etiķskābe, ko lieto kā garšvielu dārzeņu marinēšanā, gaļas ēdienos. 9% galda etiķa šķīdums ir īsts šķīdums, tajā nav iespējams jebkādā veidā saskatīt skābes daļiņas – acetātjonus un ūdeņraža jonus. Bez etiķa klātbūtnes nevar pilnvērtīgi pagatavot arī kāpostu ēdienus. Līdzīgi kā etiķi, celtniecībā, saimniecībā un lauksaimniecībā izmanto daudz un dažādus citus šķīdumus: krāsu emulsijas un aerosoli (rupji dispersa sistēma), trauku mazgāšanas līdzekļu šķīdumi (koloīdi šķīdumi), minerālmēslojuma šķīdumi (īstie šķīdumi) u.c. Praktiski visos priekšmetos un izstrādājumos ir saskatāmas dispersās sistēmas. To daudzveidība sastopama 9 dispersijas vides un dispersās fāzes agregātstāvokļu kombinācijās. | |
| № 32797, Ķīmija, 10 klase Uzrakstiet reakciju vienādojumus molekulārajā un jonu formā šādām reakcijām: Nātrija hidroksīds+oglekļa(IV)oksīds kālija hidroksīds+dzelzs(III)sulfāts cinka hidroksīds+ortofosforskābe hroma(III)hidroksīds+sērskābe aluminija hidroksīds+nātrija hidroksīds | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ¼ | |
| № 32822, Ķīmija, 10 klase 1) cik liela ir masa alumīnijam, kas jāizlieto, lai reakcijā ar sēru iegūtu 47g alumīnija sulfīda?
2) cik molu alumīnija izreģēs ar 13 moliem sālsskābes?
3)kāda masa nātrija ortofosfāta jāņem, lai neitralizāetu 270g 25% sērskābes?
4) Aprēķināt cik liels daudzums fosfora 5 oksīda reaģēš ar 300g 12% litija hidroksīda šķīduma?
lūdzu palīdzību!
| | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | piedod bez man sanaca tikai 1 uzd. 2 Al + 3 S--> Al2S3 M Al2S3 = 27*2+32*3=150 (g/mol) x=47*2*27/150=16.92(g) | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 1) 2Al + 3S = A2S3 M(A2S3)=150g/mol (pec period. tabulas) n=m/M = 47/150=0,31 Moli 2 Moli al reage ar 1 molu A2S3 0,31 mols A2S3 sanaks no 0,62 moliem Al M(al) = 27g/mola m=n*M=27*0,62=16,74 grami 2) 2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2 M(HCl) = 37 g/mola n = m/M = 13/37=0,35 moli 2 Al - 6 HCl x Al - 0,35 x=2*0,35/6=0,12 moli M(al) = 27 m=n*M=3,24 g 3) 25% no 270 = 67,5 g H2S 2Na3PO4 + 3H2S = 2H3PO4+ 3Na2S M(H2S)=34g/mola n=m/M=67,5/34=1,99 Moli 2 moli - 3 moliem x moli - 1,99 moli x-2*1,99/3=1,33 moli M(Na3PO4) =164 g/mola m=164*1,33=218,12 g Fails | |
| № 32831, Ķīmija, 10 klase 1) cik liela masa ir magnijam, kas vajadzīgs, lai izreaģētu ar 14, 2g hlora?
2) cik gramus stroncija oksīda var iegūt 4 moliem stroncijam sadegot?
3) kāds tilpums nogulšņu radīsies, ja 163g 4% litija sārmu šķīdums reaģē ar vara 2 sulfāta šķīdumu? | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 1) m(Mg) = M(Mg) · m(Cl) ÷ M(Cl) m(Mg) = 24 · 14,2 ÷ 70 = 4,89 g
2) 4Sr + 2O2 => 4SrO m(Sr) = M · n = 88 · 4 = 352 g
3) m=4% no 163=6,52g 2LiOH + CuSO4 => Li2SO4 + Cu(OH) M(LiOH)=24g/mola n=m/M=0,27Moli 2 moli - 1 mols 0,27 moli - x moli x=0,27/2=0,135moli M(Cu(OH)2) = 98 g/mola m=n*M=98*0,135=13,23g Tilpumu nevar apreikinat. | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ¼ | |
| | № 32855, Ķīmija, 10 klase 1.neorganisko vielu iedalījums
2.uzrakstit r.vien. visām reakcijām oksīdiem SO3 , K2O (ķīmiskās īpašības | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ¼ | | |
| | ![kolba](/profiles/upic_2210.jpg)
![kolba](/images/sch_level_sml_1.gif) kolba | sk.piel. | |
| № 32872, Ķīmija, 10 klase uzrakstīt reakcijas vienādojumus MgO reakcijām ar 8 skābēm, nosaukt sāļus. | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | MgO + 2HCl = MgCl2 + H2O (magnija hlorids) MgO + H2SO4 = MgSO4 + H2O (magnija sulfats) MgO + HNO3 = Mg(NO3)2 + H2O (magnija nitrats) MgO + HBr = MgBr2 + H2O (magnija bromids) MgO + HI = MgI2 + H2O (magnija jodids) 3MgO + 2H3PO4 = Mg3(PO4)2 + 3H2O ( magnija fosfats) MgO + H2SO3 = MgSO3 + H2O (magnija sulfits) MgO + H2S = MgS + H2O (magnija sulfids) MgO + H2CO3 =MgCO3 + H2O (magnija karmonats) MgO + H2SiO3 = MgSIO3 + H2O (magnija silikats) | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ½ | |
| № 32881, Ķīmija, 10 klase cik gramus alumīnija sulfīda var iegūt 2 moliem alumīnijam reaģējot ar sēru? | | |
| | ![Sintux](/profiles/defined_pic_2.gif)
![Sintux](/images/sch_level_sml_0.gif) Sintux | cik gramus alumīnija sulfīda var iegūt 2 moliem alumīnijam reaģējot ar sēru?
2Al + 3S Al2S3
nAl2S3 = nAl/2 = 2/2 = 1mol
M Al2S3 =150g/mol
m Al2S3 = n Al2S3*M Al2S3=1*150=150g | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | 2 AL +3 S--> Al2S3
M Al2S3=27*2+32*3=150 (g/mol) M Al=27(g/mol) x=2*150/27=11.(1) (g) | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 2Al + 3S = Al2S3
Pec reakcijas var redzet, ka no 2 moliem aluminija var iegut 1 molu Aluminija sulfida M(Al2S3) = 150 g/ mola (pec periodiskas tabulas) m=n*M = 150 * 1 = 150 g | |
| № 32882, Ķīmija, 10 klase Cik gramus nātrija silikāta veidosies 88 gramiem nātrija oksīda reaģējot ar silīcijskābi? | | |
| | ![Sintux](/profiles/defined_pic_2.gif)
![Sintux](/images/sch_level_sml_0.gif) Sintux | Cik gramus nātrija silikāta veidosies 88 gramiem nātrija oksīda reaģējot ar silīcijskābi?
Na2O + H2SiO3 Na2SiO3 + H2O
nNa2O = mNa2O/MNa2O = 88/ 62=1.4 mol nNa2SiO3 = nNa2O = 1.4 mol
m Na2SiO3 = n Na2SiO3*M Na2SiO3 = 1.4* 122 = 172 g
| | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | Na2O + H2SiO3 => Na2SiO3 + H2O
m(Na2O) = 88 g M(Na2O) = 23 + 16 + 16 = 55 g/mol M(Na2SiO3) = 23 + 23 + 28 + 16 + 16 + 16 = 122 g/mol n(Na2SiO3) = m(Na2O) · M(Na2SiO3) ÷ M(Na2O) = 88 · 122 ÷ 55 = 195,2 g | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ¾ | |
| | № 32935, Ķīmija, 10 klase Aprēķināt cik liela masa bija kālija sulfātam, ja 28g kālija hidroksīds izreaģēja ar pietiekamu daudzumu sērskābes! | | |
| | ![Sintux](/profiles/defined_pic_2.gif)
![Sintux](/images/sch_level_sml_0.gif) Sintux | Aprēķināt cik liela masa bija kālija sulfātam, ja 28g kālija hidroksīds izreaģēja ar pietiekamu daudzumu sērskābes!
2KOH + H2SO4 --> K2SO4 + 2H2O
nKOH = m/M=28/56=0.5 mol nK2SO4 = nKOH/2 = 0.5/2=0.25 mol m K2SO4 = n K2SO4*M K2SO4= 0.25*174 = 43.5 g
| | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | Ca(OH)2 + H2SO4 = CaSO4 + 2H2O M(Ca(OH)2)=74 g/mola (pec periodiskas tabulas) n=m/M = 28/74=0,38 moli M(Ca(SO4)) = 136 g/mola m = n*M = 0,38 * 136=51,68 g | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | 2KOH+H2SO4-->K2SO4+2H2O M KOH = 39+16+1=56 (g/mol) M K2SO4 = 39*2+32+16*4=174 (g/mol) x=28*174/2*56=4872/112=43,5 (g) | |
|
|