![Atbilžu arhīvs](/images/wnd_title_pic_3.gif) | Atbilžu arhīvs | № 30938, Ķīmija, 8 klase 1)aprēķināt atomu skaitu,ja litija masa ir 50 mg. 2)cik molekulu ir 8 molos skābēkļa O.
lūdzu palīdziet,steidzami vajag ar visu darbību pierakstu. :( | | |
| | ![igorjok](/profiles/defined_pic_4.gif)
![igorjok](/images/sch_level_sml_0.gif) igorjok | 1) n=m÷M ; 0.05÷7= 0.007 mol 2)N=n·Na ; 8·6.02·10²³= 48.16·10²³ (6.02·10²³ - avogadro skaitlis) | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | n = m ÷ M n - vielas daudzums m - viela masa M - molmasa (periodiska tabula)
m(Li) = 50mg M(Li) = 7 mg/mmol n(Li) = 50 ÷ 7 = 7 1/7 mmol
n(O) = 8 mol M(O) = 16 g/mol m = n · m m(O) = 8 · 16 = 128 g | |
| | № 30998, Ķīmija, 8 klase runa ir par skābēm, sāļiem, bāzēm utml. kurš man var paskaidrot, kad liek galotni +āts, +īds, +īts, normālā latviešu valodā. ? + kā pareizi uzrakstīt formulu. kkā tieši pirms kontroldarba vairs neko nesaprotu. | | |
| | ![aart](/profiles/upic_10816.jpg)
![aart](/images/sch_level_sml_0.gif) aart | Piem. NaO-nātrija oksīds:pirmo elementu raksta ar latvisko nosaukumu, bet otro ar latīnisko pivienojot galotni -īds vai citas galotnes;lai pareizi uzrakstītu formulu, ir jāskatās elementa grupu , uz mācību grāmatas iekšējā vāka. | | |
| | ![Solvita](/profiles/defined_pic_5.gif)
![Solvita](/images/sch_level_sml_0.gif) Solvita | Nitrāts -āts Oksīds -īds Sulfīds -īds Skābes O2 Bāzes OH Sāļi S2 u.tt | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | adi, ids, its tas ir vienkarsi salu galotnes. To nosaka skabais atlikums. Piemeram CaSO4 skabais alikums ir SO4 SO4 visi bus -ait SO3 - iti u.t.t. Tos var paskatities tabula. Reakcijas vienadojumus sastada sadi. 1. Sakuma paskatas, kadas vielas reage un, kam ir jaizveidoja. Piemeram, ja skabe reage ar metalu, rodas sals un udenradis u.t.t. 2. Katrai individuali nemtai vielai ir jaizliek indekdi. Ja ir Li(+1) un SO4(-2), tad bus Li2SO4(jabut lidzsvara) 3. Tad jaizliek koeficenti, lai abas vienadojuma puses elementu skaits butu vienads. Piemeram C + O2 = CO2 (2 O katra, 1 C katra | | |
| | ![eshley](/profiles/defined_pic_2.gif)
![eshley](/images/sch_level_sml_0.gif) eshley | konkreetam skaabeet ir konkreeti nosaukumi, nav paskaidrojuma, tas vienk ir jaaiemaacaas no galvas tie saalju atlikumi :) | | |
| | ![lii](/profiles/defined_pic_2.gif)
![lii](/images/sch_level_sml_0.gif) lii | ja galā ir: S=sulfĪDS SO4=sulfĀTS SO3=sulfĪTS | |
| № 31106, Ķīmija, 8 klase Дано: 87% H2SO4 600u 55% H2SO4 Найти: 87% H2SO4 | | |
| | ![elizabete](/profiles/defined_pic_5.gif)
![elizabete](/images/sch_level_sml_0.gif) elizabete | m(b-ba)=600*0,55=330 g; m(p-pa)= 330/0,87 =379,3 g; m(H2O)=600-379,3=220,7 g. | |
| № 31154, Ķīmija, 8 klase S.O.S.!PLEASE SOMEONE HELP ME! 1) No Baltijas jūras izskalo ______, to bieži notur par dzintaru. Šāds "dzintars" izraisa smagus apdegumus. 2)Sašķidrinātu oglekļa 4 oksīdu lieto____. Šo aparātu korpuss ir sarkanā krāsā. 3)Balto mālu izmanto _______ un _______ ražošanai. 4)Porcelāna izstrādājumi ir _______ par fajansa izstrādājumiem. 5)Akumolatoros bieži izmanto________ skābi. 6) Darbinot motoru garāžas durvis jātur ________. 7)Vislielāko gasa piesārņojumu Rīgā rada _______. 8)_______ reaģējot ar metāliem, ūdeņradis neizdalās.
| | |
| | ![zanee](/profiles/upic_10023.jpg)
![zanee](/images/sch_level_sml_0.gif) zanee | 1) No Baltijas jūras izskalo fosforītus to bieži notur par dzintaru. Šāds "dzintars" izraisa smagus apdegumus. 2)Sašķidrinātu oglekļa 4 oksīdu lietouguns dzēšamajos aparātos. Šo aparātu korpuss ir sarkanā krāsā. 3)Balto mālu izmanto porcenāla un stikla ražošanai. 4)Porcelāna izstrādājumi ir ------ par fajansa izstrādājumiem. 5)Akumolatoros bieži izmanto sēra skābi. 6) Darbinot motoru garāžas durvis jātur vaļā. 7)Vislielāko gasa piesārņojumu Rīgā rada rūpnīcas. 8)_______ reaģējot ar metāliem, ūdeņradis neizdalās. pieod divus nezinaju bet man tagat sitas bija devitajaaa klasee | | |
| | ![LindūC*](/profiles/upic_10095.jpg)
![LindūC*](/images/sch_level_sml_0.gif) LindūC* | 1) No Baltijas jūras izskalo fosforu, to bieži notur par dzintaru. Šāds "dzintars" izraisa smagus apdegumus. 2)Sašķidrinātu oglekļa 4 oksīdu lieto lai gāzētu dzērienus. Šo aparātu korpuss ir sarkanā krāsā. 3)Balto mālu izmanto kosmētikas un parfimērijas ražošanai. 4)Porcelāna izstrādājumi ir trauslāki par fajansa izstrādājumiem. 5)Akumolatoros bieži izmanto sērskābi skābi. 6) Darbinot motoru garāžas durvis jātur vaļā. 7)Vislielāko gasa piesārņojumu Rīgā rada automašīnas, rūpniecības izplūdes gāzes.
| |
| № 31239, Ķīmija, 8 klase Lūdzu, nepieciešams neliels sacerējums (pietiks ar 2-4 lapām, bet var arī vairāk) par kādu no tēmām:' *ķīmiskā rūpnīcība Latvijā *Biodegviela Latvijā *Ozona slānis *Kūlas dedzināšana Latvijā Noteikti nepieciešana izmantotā literatūra, informācijas avoti.
lūdzu, lūdzu, palīdziet! :) | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | · | |
| | № 31345, Ķīmija, 8 klase eew mīļīši lūdzu izpalīdzat..:))būšu ļoti pateiciga..ja izpalīdzēsiet..:))
Aprēķināt radušā ūdens masu ja 1,95 kg alumīnija hidroksīda reaģē ar slāpekļskābi.
JAU IEPRIEKŠ LIELS PALDIES.;) | | |
| | ![Sarmite](/profiles/defined_pic_2.gif)
![Sarmite](/images/sch_level_sml_0.gif) Sarmite | Al(OH)3+HNO3 ---- Al(NO3)3+ 3H2O 1) n=m/M=1,95/78=0,025 2) m=n*M=0,075*18=1,35kg | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ÷ | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | Al(OH)3 + 3HNO3 => Al(NO3)3 + 3H2O 1,95 kg = 1950g m(Al(OH)3) = 1950g M(Al(OH)3) = 78 g/mol M(H2O) = 51 g/mol
n(Al(OH)3) = m ÷ M = 1950 ÷ 78 = 25 mol 1 mol - 3 mol 25mol - x mol x = 25 · 3 ÷1 = 75 mol m(H2O) = n · M = 75 · 51 = 3825 g | |
| № 31544, Ķīmija, 8 klase сколько кг. железа можно сжечь в 640 кг.кислорода????
SRO4NO!!!!!!!!!!!!!!!! | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 2Fe + O2=2FeO
mO2=640kg MO2=32kg/kmol n=20kmol 2 Fe = 1 O2 x Fe = 20 O2 x=20/2=10kmol MFe=56kg/kmol 56*10=560kg | |
| № 31625, Ķīmija, 8 klase Viena litraa okeana udens ir 27,6g NaCl;0,8g KCl;3,2g MgCl2;2,1g MgSO4;1,3g CaSO4 Cik molu katras vielas ir 100l okena udens? UZRAKSTIET KAA RISINAAJAAT UN KADAS FORMULAS LIETOJAT | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 100 l bus 2760g NaCl, 80g KCl. 320 g MgCl2, 210g MgSO4, 130 g CaSO4. n = m/M mNaCl=2760g M=58g/mol n=2760/58=47,5 Moli
mKCl = 80g MKCl = 74g/mol n=80/74=1Mols
mMgCl2=320g MMgCl2=94g/m n=320/94=3,4 Moli
mMgSO4 = 210 g MMgSO4 = 120g/mol n=1,75 Moli
mCaSO4 = 130g MCaSO4 = 136 g n=0,96 Moli | |
| № 31627, Ķīmija, 8 klase Cik liels daudzums atbilst 3,01·10²³ atomu Si
UZDEVUMA RISINAJUMU AR RAKSTIET UN FORMULU !!!!!! | | |
| | ![uglyduckling](/profiles/upic_10127.jpg)
![uglyduckling](/images/sch_level_sml_2.gif) uglyduckling | Vienā molā vielas ir 6,02 · 10 23-ajā molekulu - tas būtu 28 g, jo Silīcija atommasa ir 28
3,01 · 10 23-jā it 1/2 mola, tātad - būtu 14 g, :) | | |
| | ![ewija](/profiles/upic_8870.jpg)
![ewija](/images/sch_level_sml_0.gif) ewija | n=N÷N A n=3,01·10²³ /6,02·10²³=0,5mol | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | n = N/Na Na - avogadro skaitlis = 6.02 * 10^23
n=3,01 * 10^23/6.02 * 10^23=0,5 Moli | |
| | № 31632, Ķīmija, 8 klase 1)Nosakiet H2S molu skaitu, ja tā masa ir 68kg? 2)Cik molu vielas satur 32 grami Fe2O3? Ludzu palidziet izriinat sos divus uzdevumus, butu vleams ja butu paradits risinasanas veids :). Paldies jau ieprieks! | | |
| | ![ewija](/profiles/upic_8870.jpg)
![ewija](/images/sch_level_sml_0.gif) ewija | 1)n=m÷M M=H2S=2+32=34 n=68÷34=2Kmol=20mol(tas tāpec ka masa bija dota kg)
2)n=m÷M M=Fe2O3=56*2+16*3=160 n=32÷160=0,2mol | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 1. n = m/M m = 68kg M = 2 + 32 = 34kg/kmol n = 68 / 34 = 2kmol
2. n = m/M m = 32g M = 112 + 48 = 160 g/mol n = 32/160 = 0,2mol
| |
|
|