![Atbilžu arhīvs](/images/wnd_title_pic_3.gif) | Atbilžu arhīvs | № 31732, Ķīmija, 8 klase Srocno!!! Skoljko molekul u atomov soderzitsja v 100ml. vodi??? Cik molekulas un atomav 100ml. ūdeni?? | | |
| | ![uglyduckling](/profiles/upic_10127.jpg)
![uglyduckling](/images/sch_level_sml_2.gif) uglyduckling | 100 ml ūdens = 100 g ūdens ūdens mola masa ir 18 grami (2 x 1 + 16)=18 100 :18= 5,55(5) moli 6,02 x 10 23.pakāpē ir molekulu skaits molā (Avogadro skaitlis) 6,02 x 5,55 x 10 23.pakāpē = 33,41 ·10 23.pakāpē molekulu :)
Ceru, ka tā :) | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 100ml = 100g M = 18 n = m/M= 100/18 = 5,56mol N = n · Na(avogadro) = 5,56 · 6,02 · 10^23 = 33.4712 · 10^23 molekulas Taka viena molekula ir 3 atomi, tad atomu skaits = molekulas · 3 | |
| | № 31890, Ķīmija, 8 klase Izskaidrot kas ir: tīras vielas-......... maisījumi-...... | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | tīras vielas - kuros nekas nav pievienots, viena viela maisījumi - vielu sajaukums, kura var but dazhi elementu savienojumi | | |
| | ![Pameliņa mana](/profiles/upic_11402.jpg)
![Pameliņa mana](/images/sch_level_sml_0.gif) Pameliņa mana | tīras vielas ir tadas kurās nav nekādu sajaukumu
maisījumi ir vairākas vielas kopumā piem. Jods un ūdeņradis , Sudrabs un ūdeņradis, jūras sāls utt | | |
| | ![Zanda](/profiles/defined_pic_5.gif)
![Zanda](/images/sch_level_sml_0.gif) Zanda | Jēdziens ,,tīra viela,, ir iedomāts stāvoklis. Pilnīgi tīru vielu nav. 1. Ķīmijā lieto ,,tehniski '' tīra viela - var būt dažas desmitdaļas procenta citu vielu. 2. ,,Ķimiski'' tira viela - piemaisījums tikai dažas simtdaļas vai tūkstošdaļas procenta citas vielas. 3. Savukārt sadzīvē bieži vien ir svarīgi tikai tas, lai vielas nebūtu veselībai kaitīgas. Cik tā ,,mišalka,, attīra vesture klusē maisījums-vairāku tīru vielu savienojums | | |
| | ![Buka](/profiles/upic_11093.jpg)
![Buka](/images/sch_level_sml_0.gif) Buka | 1)Tīrās vielas-par tīrām vielām sauc vielas,kurās citu vielu piemaisījumu ir ļoti maz...!
| | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | Tīru vielu mehāniskā ceļā nevar sadalīt citās vielās maisijumi - tiess pretstats tiram vielam. | |
| № 31897, Ķīmija, 8 klase Kāds ir ūdens blīvums? | | |
| | ![Sintux](/profiles/defined_pic_2.gif)
![Sintux](/images/sch_level_sml_0.gif) Sintux | ūdens blīvums ir 1000 kg/m3! | | |
| | ![Zenya93](/profiles/defined_pic_1.gif)
![Zenya93](/images/sch_level_sml_0.gif) Zenya93 | Katrai vielai ir savs blīvums. To apzīmē ar burtu P(ro). un P = m * V , kur: m - masa V - tilpums | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | 1000 kg/m3 | | |
| | ![ievinja*](/profiles/defined_pic_2.gif)
![ievinja*](/images/sch_level_sml_0.gif) ievinja* | 1000kg/m³ vai 1g/cm³ | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 1000 g/cm³
1l tira udens = 1kg | |
| № 32096, Ķīmija, 8 klase Rakstīt ar visu aprēķinājumu.Steidzami vajag.Nav obligāti pildīt visus uzdevumus. | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ² | | |
| | ![kolba](/profiles/upic_2210.jpg)
![kolba](/images/sch_level_sml_1.gif) kolba | sk.piel. | |
| № 32102, Ķīmija, 8 klase Rakstīt ar visu aprēķinājumu.Steidzami vajag.Nav obligāti pildīt visus uzdevumus. | | |
| | ![Sintux](/profiles/defined_pic_2.gif)
![Sintux](/images/sch_level_sml_0.gif) Sintux | .. | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ÷ | | |
| | ![kolba](/profiles/upic_2210.jpg)
![kolba](/images/sch_level_sml_1.gif) kolba | sk. piel. | |
| | № 32165, Ķīmija, 8 klase 1.Cik lielu tilpumu ienem 3.6 moli CH4 ? 2.Aprekiniet cik liels ir vielas daudzums,ja vielas tilpums ir 4.48l N2 3.Aprekiniet cik lielu tilpumu ienem 240g O3 4.Cik lielu tilpumu ienem gazu maisijums,kura no gazem tas ir lielaks 6.8g H2S vai 16g H2 5.Aprekiniet masu 16.8l O2 6.Aprekiniet cik lielu tilpumu ienem 3.01 * 10(24)-ta ir pakape- CO2 Rakstiet ar visu aprekinajumu.Steidzami vajag.Nav obligati pildit visus uzdevumus,bet tomer pacensaties. P.S Tiem cipariem ir jabut mazakiem. | | |
| | ![heilig16](/profiles/upic_11862.jpg)
![heilig16](/images/sch_level_sml_0.gif) heilig16 | 1)nCH4=3,6moli V-? V=n*Vo VCH4=3,6*22,4=80,64 l 2)V=4,48 l n-? n=V/Vo nN2=4,48/22,4=0,2 moli 3)m=240g V-? V=n*Vo n=m/M nO3=240/48=5 moli VO3=5*22,4=112 l 4)V=n*Vo n=m/M nH2S=6,8/34=0,2moli VH2S=0,2*22,4=4,48 l nH2=16/2=8moli VH2=8*22,4=179,2 5)V=16,8 l m=n*M n=V/Vo nO2=16,8/22,4=0,75 moli mO2=0,75*32=24 g | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 1) V = n*Vo = 3,6 * 22,4 = 80,64 l (Vo = 22,4- konstants) 2) n = V / Vo = 4,48 / 22,4 = 0,2 moli 3) n = m/M= 240 / 48(pec period. sist.) = 5 Moli V = n*Vo = 5 * 22,4 = 112 l 4) H2S n = m/M = 6,8 / 34 = 0,2 Moli V = 0,2 * 22,4 = 4,48 l H2 n = 16/2 = 8 moli V = 8*22,4= 179,2 l (vairak) 5) n = 16,8 / 22,4 = 0,75 moli m = n*M = 0,75 * 32 = 24g 6) n = N/Na(avogadro skaitlis)=30,1 * 10(23)/6.02*10(23)=5moli V = 5*22,4 = 112 l
| |
| № 32177, Ķīmija, 8 klase Aprekiniet cik molekulu ir 8 molos skabekla O2 | | |
| | ![Speechless](/profiles/upic_1929.jpg)
![Speechless](/images/sch_level_sml_1.gif) Speechless | nO2=8 moli N=n*Na N O2=8*6,02*10²³48,16*10²³ | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | n = N/Na Na = 6,02 * 10^23 N = n · Na n(O2) = 8 mol N(O2) = 8 · 6,02 · 10^23 = 48,16 · 10^23 molekulas | |
| № 32311, Ķīmija, 8 klase H2O+Cl=??? | | |
| | ![ansis1](/profiles/defined_pic_3.gif)
![ansis1](/images/sch_level_sml_0.gif) ansis1 | 2H20+2Cl-->2Cl(OH)+H2 | | |
| | ![mezhawecis](/profiles/defined_pic_1.gif)
![mezhawecis](/images/sch_level_sml_0.gif) mezhawecis | 2H2O+4Cl->4HCL+O2 | | |
| | ![Pameliņa mana](/profiles/upic_11402.jpg)
![Pameliņa mana](/images/sch_level_sml_0.gif) Pameliņa mana | H20 + Cl = ClO + H2 | | |
| | ![Aliffa](/profiles/upic_11610.jpg)
![Aliffa](/images/sch_level_sml_0.gif) Aliffa | H2O+Cl-> HCl+O2 | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | Cl2 + H20 <--> HCl + HClo | |
| № 32685, Ķīmija, 8 klase luudzu uzrakstiet pareizos koeficentus un novienaadojiet!!!!!!!!! jo es vispaar too nesaprotu buutu labi ja veel paskaidrotu paldies! es juus dievinu!!!!!!! Ba +O --------> Ba O Al+O------>AlO Li +O---------->LiO P+O------------>PO H²S+O---------->H²O+SO C²H6 +O²--------->..................? Al+HCl---> AlCl+H² Al+H²SO4 ------->AlSO4+H² 1.uzd. Uzrakstiet vienaadojumus reakcijām kurās izpaužas ūdeņraza ķīmiskās īpašības.!! 2.uzd. Ūdenim iedarbojoties ar dažādām vielām var veidoties,piemēram, a)skālbes b)sārmi c)ūdeņradis Uzrakstiet pa diviem reakciju vienādojumiem. | | |
| | ![VVV](/profiles/defined_pic_1.gif)
![VVV](/images/sch_level_sml_0.gif) VVV | Ba +O --------> Ba2 O3 Al+O------>Al2O3 Li +O---------->Li2O | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | ¼ | | |
| | ![smatttgirl](/profiles/defined_pic_2.gif)
![smatttgirl](/images/sch_level_sml_0.gif) smatttgirl | 2Ba +O2 -> 2BaO 4Al+3O2->2Al2O3 4Li +O2->2Li2O 4P+3O2->2P2O3 H²S+O2->H²O+SO 2C²H6 +7O2->4CO2 + 6H2O? 2Al+6HCl---> 2AlCl3+3H² 2Al+3H²SO4->Al2(SO4)3+3H²
O2 + 2H2 → 2H2O S + H2 => H2S N2 + 3H2 → 2NH3 Cl2 + H2 → 2HCl C + 2H2 → CH4 Na + H2 → 2NaH
a) H2O+SO3 = H2SO4 H2O + CO2 = H2CO3 H2O + SO2 = H2SO3 b) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2 Li2O + H2O = 2LiOH 2Li+2H2O = 2LiOH + H2 c) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2 2Li+2H2O = 2LiOH + H2 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2 | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 2Ba +O2 -> 2BaO 4Al+3O2->2Al2O3 4Li +O2->2Li2O 4P+3O2->2P2O3 H²S+O2->H²O+SO 2C²H6 +7O2->4CO2 + 6H2O? 2Al+6HCl---> 2AlCl3+3H² 2Al+3H²SO4->Al2(SO4)3+3H²
O2 + 2H2 → 2H2O S + H2 => H2S N2 + 3H2 → 2NH3 Cl2 + H2 → 2HCl C + 2H2 → CH4 Na + H2 → 2NaH
a) H2O+SO3 = H2SO4 H2O + CO2 = H2CO3 H2O + SO2 = H2SO3 b) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2 Li2O + H2O = 2LiOH 2Li+2H2O = 2LiOH + H2 c) 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2 2Li+2H2O = 2LiOH + H2 2Na + 2H2O = 2NaOH + H2 | |
| | № 32736, Ķīmija, 8 klase *Atmosfēra, atmosfēras veidošanās (kā parādijās skābeklis) *Gaiss, tā sastāvs ipašības *skābekļā aprite dabā, fotosintēze atbildēt uz visiem. | | |
| | ![marexx23](/profiles/upic_12293.jpg)
![marexx23](/images/sch_level_sml_0.gif) marexx23 | SKĀBEKĻA VISPĀRĪGS RAKSTUROJUMS
Ķīmiskā elementa simbols O Vienkāršas vielas ķīmiskā formula O2 Atomu molmasa Mo =16 g/mol Molekulu moltilpums 22,4 l/mol
Savienojumos skābeklis parasti ir divvērtīgs. Skābekļa blīvums (p=1,429 gl-1) ir nedaudz lielāks par gaisa blīvumu. Skābeklis ir bezkrāsaina gāze bez smakas un garšas. Tas slikti šķīst ūdenī, nedeg, taču tas uztur degšanu un reaģē ar degošo vielu (oksidēšanās). Skābeklis ir ļoti reaģētspējīga viela. Skābeklis ir visizplatītākais ķīmiskais elements.
SKĀBEKLIS DABĀ
Skābeklis Zemes un atmosfērā ir visvairāk izplatīts elements. Gais | | |
| | ![disko_diva](/profiles/upic_2034.jpg)
![disko_diva](/images/sch_level_sml_4.gif) disko_diva | Atmosfēra [no grieķu ατμός (atmos) = tvaiks + σφαίρα (sfaíra) = lode] var būt: • Gāzes apvalks ap astronomisku objektu, piemēram: o Zemes atmosfēra o Planētas atmosfēra o Zvaigznes atmosfēra • Atmosfēra (mērvienība) - spiediena mērvienība • gāzu maisījums mākslīgā atmosfērā (kosmiskajā aparātā, zemūdenē u.c.) • Atmosfēra - vide, sociālā vide
Turpinājums failā -> | |
|
|