![Atbilžu arhīvs](/images/wnd_title_pic_3.gif) | Atbilžu arhīvs | № 27586, Fizika, 9 klase Aprekini aluminija vada masu , ja taa pretestiba 2,9 Om un skersgriezuma laukums 0,4 mm² ! | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | q aluminijam (ipatneja pretestiba) = 0.028 ro aluminijam = 2,7 g/cm³ = 0.27 g/mm³ R = q · l ÷ S l = S · R ÷ q = 0.4 · 2.9 ÷ 0.028 = 41.4 mm V = S · l = 41.4 · 0.4 = 16.56 m = ro · V = 0.27 · 41.4 = 4.47 grami | | |
| | ![Blizko](/profiles/upic_5488.jpg)
![Blizko](/images/sch_level_sml_2.gif) Blizko | m=p(ro)*V V=l*S R=p(ro)*l/S l=R*S/p(ro) l=2.9*0.4/2.9=0,4 m V=400*0.4=160 mm³ m=160*0.27=43.2 g
Veelu veiksmi ;) | |
| | № 27976, Fizika, 9 klase Divvadu līnijas sākimā spriegumsir 220 V. Strāvu pa alumīnija viediem pievada 30 m attālumā esošajam elektrodzinējam. Katra vada diametris ir 2 mm. Cik liels ir sprieguma kritums vados, ja elektrolīnijas pretestība ir 50 ommi? | | |
| | ![gochat](/profiles/upic_8783.jpg)
![gochat](/images/sch_level_sml_0.gif) gochat | failaa! | |
| № 28726, Fizika, 9 klase Elektrizējot ķermeni berzes ceļā, ieguva lādiņu q, kas ir vienāds ar -8 * 10 (-10 kāpinātājs) C. Kāds elektronu skaits uzlādējās? lūdzu palīdsiet man izrisināt šo uzdevumu :) CEPUMS tam kurš palīdzēs | | |
| | ![gochat](/profiles/upic_8783.jpg)
![gochat](/images/sch_level_sml_0.gif) gochat | q=-8 · 10 -10taja pakapee C e= 1,6 · 10 -19 taa pakapee C N-? __________________________ q=Ne --> N=q/e
___________________ N= 8* 10 ^-10 / 1.6*10^-19= 5 * 10^-9 pakape
| |
| № 29183, Fizika, 9 klase 1)Kāpēc glaudot kaķi,kas gulējis pie krāsns, ir dzirdami sprakšķi un viņa spalva salīp kusķos? 2)Kāpēc, pārlejot benzīnu no vienas cisternas otrā,tas var uzliesmot?Kādi drošības pasākumi jāveic, lai tā nenotiktu? 3)Ja metāla priekšmetu tur rokās,tad to envar elektrizēt.Kāpēc tā?
| | |
| | ![hhlady](/profiles/upic_6422.jpg)
![hhlady](/images/sch_level_sml_1.gif) hhlady | 1.)sastapos viena veida lādiņi.un kā zināms-sastopoties viena veida lādiņiem,tie atvirzās viens no otra. | | |
| | ![viper](/profiles/defined_pic_3.gif)
![viper](/images/sch_level_sml_0.gif) viper | 1. jo berzes rezultātā izdalās elektrība, un pozitīvi uzlādētās spalvas pievelk negatīvi uzlādētās daļiņas 2. jo berzes rezultātā var veidotie dzirkstele. jaizmanto trekteris 3.jo cilveka miesa labi vada elektribu un cilveks novada elektribu zeme | | |
| | ![sniedziite](/profiles/upic_8572.jpg)
![sniedziite](/images/sch_level_sml_0.gif) sniedziite | 1) jo kaķa spalva gulot pie krasns eliktrizējas , tapec no tas var rasties dzirkstelītes. 2)jo tie sava starpā rada berzi 3)jo rokas naw elektizetas , tāpec arī nevar metālu elektrizēt. | | |
| | ![Cronat](/profiles/upic_9258.jpg)
![Cronat](/images/sch_level_sml_1.gif) Cronat | 1. Tādēļ ka kaķim spalvas ir ļoti smalkas un viņas salii tā teikt, nu saiet meglos 2. Tādēļ ka var bū kautvai 1 maza dzirkstele! UN arī reakcija cita 3. Nedrīks tāeļ tapē ka metāls eliktrazē, caur metālu iet elektriiba | | |
| | ![DJ Kalle](/profiles/upic_3090.jpg)
![DJ Kalle](/images/sch_level_sml_3.gif) DJ Kalle | 1) Tāpēc, ka notiek lādiņu savienojums ar otru priekšmetu. 2) Jo var tikt gaiss iekšā, un ar saules stariem var aizdegties, Labākwsp neko nepārliet!! 3) Jo lādiņi elektriskie lādiņi nesskarās kopā. Un tāpēc, ka tas ir metāls. Pie metālā nekas neleketrezējās!
Mums šito jau mācija pagājušo mēnesi! Tāpēc , šo zinu! | |
| № 29381, Fizika, 9 klase Jauzzime 6 veidu, 4 rezistoru slegums. Aprekinat katram gadijumam kopejo pretastibu, ja katra reistora pretastiba ir 4 omi. Ceru ka palidzesiet. Paldies jau ieprieks. | | |
| | ![HAKU](/profiles/upic_6964.jpg)
![HAKU](/images/sch_level_sml_0.gif) HAKU | es varu tev aprekinat un ieteikt ka uzimet: a)uzime visas 4 ta lai vinas visas butu uz viena vada bet grozit vari o vdu uz jebkuru pusi b)atrisinajums bus vienads visiem 4 (ja tu izdarisi visu pareizi) R=4+4+4+4=16 omi JA KAUTKAS NAV SKAIDRS SUTI SMS | |
| | № 29724, Fizika, 9 klase dots zīmējums jāatrisina spiegums un strāvas stiprums | | |
| | ![viper](/profiles/defined_pic_3.gif)
![viper](/images/sch_level_sml_0.gif) viper | Uk = u1 = u2 = 21 V jo tas ir paralēlais slēgums I1 = U1 / R1 = 21V / 7 omi = 3A I2 = U2 / R2 = 21V / 3 omi = 7A | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 1/Rk = 1/7 + 1/3 = 10/21 1/oms Rk = 21/10 = 2,1 oms Uk = U1 = U2 = 21v I1 = U1 / R1 = 21 / 7 = 3A I2 = U2 / R2 = 21 / 3 = 7A Ik = I1 + I2 = 3 + 7 = 10 A | |
| № 29744, Fizika, 9 klase dots zīmējums jāatrisina spriegums un strāvas stiprums | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | 1/R1,2 = 1/R1 + 1/R2=1/20 + 1/80 = 1/16 1/oms R1,2 = 16 omi Rk = R1,2 + R3 = 16 + 1,6 = 17,6omi Ik=I1=I2+I3 Ik=Uk/Rk=220/17,6 = 12,5 A U3 = I3 * R3 = 12,5 * 1,6 = 20 V U1 = U2 = Uk - U3 = 220-20 = 200V I2 = U2/R2 = 200/20=10A I1=U1/R1=200/80=2,5 A | |
| № 30064, Fizika, 9 klase wai kads nezin kur var dabuut liela apjoma inf. par teemu "Elektriba" man jaaraksta referaats... pld jau ieprieksh | | |
| | ![Cronat](/profiles/upic_9258.jpg)
![Cronat](/images/sch_level_sml_1.gif) Cronat | http://lv.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Elektr%C4%ABba | | |
| | ![reno042](/profiles/defined_pic_3.gif)
![reno042](/images/sch_level_sml_0.gif) reno042 | http://www.liis.lv/fizika/DD8/elektriba.htm | | |
| | ![DJ Kalle](/profiles/upic_3090.jpg)
![DJ Kalle](/images/sch_level_sml_3.gif) DJ Kalle | Elektriba
Ceru, ka šis ytewderēs! Vēlu veiksmi turpmāk! | | |
| | ![Eliine](/profiles/defined_pic_5.gif)
![Eliine](/images/sch_level_sml_0.gif) Eliine | http://www.liis.lv/fizika/DD8/elektriba.htm
| |
| № 30177, Fizika, 9 klase Elektriskā ķēde sastāv no virknē saslēgtām pretestībām 4 omi un 6 omi. Strāvas stiprums ķēdē ir 0,2 A. Aprēķināt spriegumu uz katras pretestības. Aprēķināt kopējo spriegumu. Aprēķināt strāvas darbu katrā pretestībā 5 minūtēs. | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | R1 = 4 omi R2 = 6 omi Ik = I1 = I2 = 0,2 A U1 = I1 · R1 = 0,2 · 4 = 0,8 V U2 = I2 · R2 = 0,2 · 6 = 1,2 V Uk = U1 + U2 = 0,8 + 1,2 = 2 V t = 5 min = 300 s A1 = I1 · U1 · t = 0,2 · 0,8 · 300 = 48 J A2 = I2 · U2 · t = 0,2 · 1,2 · 300 = 72 J | |
| | № 30178, Fizika, 9 klase Divas spuldzes pievienotas paralli spriegumam 220 V. Katras spuldzes pretestba ir 300 omi. Aprēķināt kopējo pretestību, aprēķināt kopējo strāvu, aprēķināt strāvu cau katru spuldzi. | | |
| | ![behems](/profiles/defined_pic_1.gif)
![behems](/images/sch_level_sml_0.gif) behems | Spriegumi paralēlajā slēgumā ir vienādi! Kopējā pretestība paralēlajā slēgumā būs 1/R=1/R1 + 1/R2. 1/R=1/300 + 1/300 1/R=2/300 2R=300 R=150. Kopējā strāva paralēlajā slēgumā summējas. I=I1 + I2 I1=U1/R1 I1=220/300 I1=0,73 ampēri I2=220/300=0,73 ampēri Kopējā strāva ir I1 + I2 = 0,73 + 0,73 = 1,46 ampēri | | |
| | ![snow](/profiles/upic_6575.jpg)
![snow](/images/sch_level_sml_5.gif) snow | R1 = R2 = 300 omi Uk = U1 = U2 = 220 V 1/Rk = 1/R1 + 1/R2 = 1/300 + 1/300 = 2/300 = 1/150 1/omi Rk = 150 / 1 = 150 omi I1 = U1 / R1 = 220 / 300 = 11/15 A I2 = U2 / R2 = 220 / 300 = 11/15 A Ik = I1 + I2 = 11/15 + 11/15 = 22/15 = 1 un 7/15 | |
|
|