| Meklēšanas rezultāti - 'kno3' | № 49166, Ķīmija, 10 klase Vajadzīgs aprēķins, ir atbilde. 1. 30*C temp izšķīdinot h2o 180g Na2SO4(nātrija sulfāta), ieguva piesātinātu šķīdumu.Cik lielu masu h2o izlietoja, ja Na2SO4 šķīdība 30*C temp ir 30g?(600g) 2. Cik liela masa h2o nepieciešama, lai 40*C temp izšķīdinot 32g KI(kālija jodīda), iegūtu piesātinātu šķīdumu? (20g) 3. Aprēķiniet, kādā temp būs piesātināts 61,54% KNO3(kālija nitrāta) šķīdums!(75*C) 4. 90g NiBr2(niķeļa bromīda) izšķīdināja 60cm³ h2o un ieguva piesātinātu šķīdumu. Pēc tam šķīduma temp pazemināja līdz 10*C.Cik liela masa NiBr2 izkristalizēja, ja tā šķīdība 10*C temp ir 122g?(16,8g) | | |
| |
driller | 1. m(H2O) = 180g(Na2SO4) * 100g : 30g = 600gH2O
2. KI šķīdība pēc tabulas ir 160g m(H2O) = 32g(KI) * 100g : 160g = 20gH2O
3. 100% - 61,54% = 38,46% m(KNO3) = 61,54% * 100g : 38,46% = 160gKNO3 KNO3 pēc šķīdības tabulas 160gramiem ir 75*C
4. m(NiBr2) = 90g * 100g : 60g = 150gNiBr2 m(NiBr2 pēc atdzesēšanas) = x * 100g : 60g = 122gNiBr2 m(NiBr2 pēc atdzesēšanas) = 60g * 122g : 100 = 73,2g Izkristalizējās 90 - 73,2 = 16,8g
| |
| | № 49399, Ķīmija, 8 klase Aprēķini molmasas šādām vielām: Cl2,NH3.CO,KNO3,P2S5,H2SiO3! | | |
| |
driller | Cl2 = 35,5 * 2 = 71g/mol NH3 = 14 + 1 * 3 = 17g/mol CO = 12 + 16 = 28g/mol KNO3 = 39 + 14 + 16 * 3 = 101g/mol P2S5 = 31 * 2 + 32 * 5 = 62 + 160 = 222g/mol H2SiO3 = 1 * 2 + 28 + 16 * 3 = 2 + 28 + 48 = 78g/mol | | |
| |
Ligii | Cl2 = 35x2 = 70 g/mol NH3 = 14 + 1x3 = 17 g/mol CO = 12 + 16 = 28 g/mol KNO3 = 39 + 14 + 16x3 = 101 g/mol P2S5 = 31x2 + 32x5 = 126 g/mol H2SiO3 = 1x2 + 28 + 16x3 = 78 g/mol | |
| № 50049, Ķīmija, 9 klase lūdzu palīdziet.... nepieciešams ķīmijā eksperiments.... īsi raksturit, kā tas jāveic...? un kas nepieciešams? | | |
| |
Anžs | var apskatīties: http://www.youtube.com/watch?v=dU5zNw2xAxI
notiek oksidēšanās reakcijas, kuras nomaina viena otru
KMnO4- zilie graudiņi, NaOH- spēcīga bāze, (jāprasa lai skolotāja nedaudz iedod) cukurs- gan jau mājās atradīsi | | |
| |
driller | Varēji vismaz minēt par kādu tēmu... Varbūt kāds no šiem derēs (failā)
1. Izkausētu sāļu elektrovadītspējas konstatēšana.
Vielas un ierīces: Kālija nitrāts KNO3 vai nātrija nitrāts NaNO3, termoizturīga mēģene, elektrovadītspējas noteikšanas iekārta (spuldzīte), sildierīce (spirta lampiņa), Bunzena statīvs. | |
| № 51457, Ķīmija, 9 klase Sastādiet ķīmiskos reakciju vienādojumus!
Sērs reaģē ar alumīnu... Vara(I) oksīdu iegūst no vara(II) oksīda un vara... Slāpekļskābi neitralizē ar kalciju hidroksīdu... Ar ūdeņradi reducē kobalta(III) oksīdu...
| | |
| |
Maddock | 1) 2Al + 3S = Al2S3 (iznāk alumīnija sulfīds); 2) pirmajam gadījumam 4CuO → 2Cu2O + O2↑ un otrajam gadījumam - 4Cu + O2 → 2Cu2O (abām reakcijām vajadzīga temperatūra virs 1100°C, ja kas); 3) KOH + HNO3 = KNO3 + H2O (kālija nitrāts un ūdens); 4) Co2O3 +2H2 = CoO + 2H2O (temperatūra 125°C); tālāk CoO + H2 = C +H2O (temperatūrai jābūt 190°-200°C pēc Musāna metodes vai 320° un augstākai pēc Millera metodes)
| |
| № 51760, Ķīmija, 9 klase lūgums aizpildīt tukšas vietas. lielie cipari ir indeksi K+.....->KOH+K2 FeSO4+.....->Fe(OH)2+Na2SO4 CaO+H2O->..... KOH+SO4->.....+..... Ba+.....->Ba(OH)2+..... .....+Na(OH)->Al(OH)2+NaCl Na2O+.....->NaOH CuCl2+Ca(OH)2->.....+..... NaOH+.....->Na2SO3+H2O KOH+N2O5->.....+..... LiOH_SO2->.....+..... .....+CO2->Na2CO3+H2O Ca(OH)2+.....->CaCO3+.....
| | |
| |
Nokia | FeSO4+Na2(OH)2->Fe(OH)2+Na2SO4 KOH+SO4->K2SO4.+H2O Ba+KOH->Ba(OH)2+K AlCl+Na(OH)->Al(OH)2+NaCl Na2O+H2O->NaOH CuCl2+Ca(OH)2->Cu(OH).+CaCl2 NaOH+Na2SO3->Na2SO3+H2O KOH+N2O5->N2OH+K2O5
| | |
| |
Maddock | Nezinu, kā Tu esi tos uzdevumus pierakstījusi, bet kaut ko jau sagrabināju. Nākamreiz esi precīzāka! Es nevaru minēt, kas Tev tur rakstīts - uzdevumam jābūt PRECĪZAM. | | |
| |
cittrons | te būs: 4K+H2O->2KOH+K2 FeSO4+HN->Fe(OH)2+Na2SO4 CaO+H2O->CaOH+H2 Ba+H2O->Ba(OH)2+H2 AlCl3+Na(OH)->Al(OH)2+NaCl Na2O+H2->NaOH
| | |
| |
mazuminsh | FeSO4+2NaOH->Fe(OH)2+Na2SO4 CaO + H2O = Ca(OH)2 Ba+2H20->Ba(OH)2+H2 Na2O+H2O->2NaOH NaOH+SO2->Na2SO3+H2O 2 KOH + N2O5 = H2O + 2 KNO3 LiOH_SO2->Li2SO3 +H2O 2NaOH+CO2->Na2CO3+H2O Ca(OH)2+CO2->CaCO3+H2O | |
| | № 52420, Ķīmija, 11 klase Pēc stehiometriskāš shēmas Ns -- 2KNO2 aprekinat nitratu masu ko var iegūt no 4.48 m (kub) (n.a.) slāpekla! | | |
| |
leila | n(N2)=4,48/22,4=0,2kmol n(KNO3)=2*0,2=0,4kmol m(KNO3)=0,4*101=40,4kg | |
| № 52660, Ķīmija, 9 klase Ķīmiskās reakcijas..kur no viena ieguust otru!! K->K2O->KOH->K2SO4->CaSO4 S->SO3->H2SO4->NaSO4->Cr(OH)3->Cr2O3 CaO->Ca(OH)2->H2O->H3PO4->Mg3(PO4)2 | | |
| |
Korinte | 2 K + O2 -> 2 K2O K2O + H2O -> 2 KOH KOH + H2SO4 -> K2SO4 +H2O K2SO4 + Ca(NO3)2 -> CaSO4 + 2 KNO3
2 S + 3 O2 -> 2 SO3 SO3 + H2O -> H2SO4 H2SO4 + 2 NaOH -> Na2SO4 + 2 H2O
2 Cr(OH)3 -(temp.)-> Cr2O3 + 3 H2O
CaO + H2O -> Ca(OH)2 Ca(OH)2 -(temp.)-> CaO + H2O 3 H2O + P2O5 -> 2 H3PO4 2 H3PO4 + 3 Mg -> Mg3(PO4)2 + 3 H2 | |
| № 52748, Integrēta mācība, 11 klase pēc steheometriskās shēmas N2--->2KNO3aprēķini kālija nitrāta masu,ko var ieūt no 4,48m3(kubikmetra)slāpekļa! palīdziet lūdzu izpil'dit mēģināju, taču man kaut kas nesanāca ar atbildi! būšu Jums ļoti pateicīga! | | |
| |
Korinte | V(N2) = 4,48 * 1000 = 4480 l n(N2) = V/V0 = 4480/22,4 = 200 mol n(KNO3) = 2 * n(N2) = 2 * 200 = 400 mol m(KNO3) = n*M = 400*(39+14+3*16) = 400*101 = 40400 g = 40,4 kg | |
| № 52890, Ķīmija, 11 klase slāpeklis ir izejviela kālija nitrāta rūpnieciskajā ražošanā.Kālija nitrāta ražošanā veic vairākas ķīmiskaspārvērtības, kuras var attēlot ar šādu pārvērtību virkni N2-A-B-C-D-KNO3 (cipari ir apakšā n2apakšā nemāku uzlikt arī kno3 ir mazais).....uzraksti vieluA,B,C UN Dķīmiskās formulas! pēc stehiometriskās shēmasN2-2KNO3 (n2 un kno3 ir mazie cipariņi apakšā) aprēķini kālija nitrāta masu, ko var iegūt no 4,48m3(n.a)slāpekļa uzraksti vienu piem. kur izmanto kālija nitrātu.. | | |
| |
Thetasamaja | viela A NH3 viela B NO viela C NO2 viela D HNO3 ... no sakuma aprekini slapekla vielas daudzumu n(N2)= 4,48m3 / 22.4m3/kmol = 0,2 mol... pec tam raksti shemu N2--2KNO3, kur N2 ir 1 kmol un 0,2 kmol un @KNO# ir 2 kmol tatad vielas daudzums 2reiz lielaks = 0,4 kmol. pec tam aprekini masu KNO3=0,4kmol * 101 kg/kmol=40,4kg...kur izmanto nezinu :P | | |
| |
Korinte | N2 -> NH3 -> NO -> NO2 -> HNO3 -> KNO3
N2 -> 2 KNO3 V(N2) = 4,48 m³ = 4480 l n(N2) = V/Vo = 4480/22,4 = 200 mol n(KNO3) = 2 * n(N2) = 2 * 200 = 400 mol m(KNO3) = n * M = 400 * (39 + 14 + 3*16) = 40400 g = 40,4 kg
Kālija nitrātu lieto par oksidētāju dažādiem pirotehniskiem maisījumiem un melnajam šaujampulverim. To lieto arī par minerālmēslojumu un pārtikas konservantu (E252). | |
| | № 53120, Ķīmija, 9 klase Iespējamās reakcijas. Ca+NaNo3 --> Cr+PbCl2 --> H3PO4+Na2SO3 --> KCl+H2S -->
*Vajadzīgi arī trīs latvijā iegūstamie sāļi un to formulas. *Vajadzīgi 6 šķīstoši,dažādi skābju un metālu sāļi un to formulas.
ES JŪS ĻOTI LŪDZU PALĪDZIET..! | | |
| |
Es | 2 uzd. ) HCl - hlorūdeņražskābe jeb sālsskābe HF - fluorūdeņražskābe HI - jodūdeņražskābe HBr - bromūdeņražskābe H2SO4 - sērskābe H2S - sērūdeņražskābe HNO3 - slāpekļskābe HPO3 - metafosforskābe H3PO4 - ortofosforskābe H2CO3 - ogļskābe H2SiO3 - silīcijskābe H3BO3 - borskābe HClO3 - hlorskābe HCN - ciānūdeņražskābe HClO4 - perhlorskābe CH3COOH - etiķskābe
| | |
| |
mklsdfsdfmkls | Ca+2NaNo3 -->Ca(No3)2+2Na Cr+PbCl2 -->NEREAĢĒ 2H3PO4+3Na2SO3 -->2Na3PO4+3H2SO3 2KCl+H2S -->K2S+2HCl
Latvijā iegūstamie sāļi-CaF2 - kalcija fluors un CF2 un NaF - nātrija fluors Šķīstošie sāļi - NaNO3 - nātrija nitrāts, KNO3-kālija nitrāts, Ba(NO3)2 - bārija (||)nitrāts, Fe(NO3)2 - dzelzs nitrāts, Mg(NO3)2 - magnija (||)nitrāts | |
|
|