| Meklēšanas rezultāti - 'tilpums' | № 73103, Ķīmija, 10 klase Lai pagatavotu 300ml 30% sērskābes (blīvums 1,219 g/cm 3) izmantoja 80% sērskābes šķīdumu (blīvums 1,727 g/cm3). Kādu tilpumu 80% skābes izlietoja? | | |
| |
Dungaars | 30% sērskābes šķīduma masa =V*p=300*1,219=365,7 grami Tīras sērskābes daudzums=365,7*0,3=109,71 grams
80% sērskābes šķīduma masa =109,71/0,8=137,1375 grami 80% sērskābes šķīduma tilpums = 137,1375/1,727 = ~79,41 ml | |
| | № 73104, Ķīmija, 10 klase Šoferis ir nolēmis pagatavot akumulatoram elektrolītu. Viņa rīcībā ir 90% sērskābe, destilēts ūdens, pietiekoša tilpuma termo un skābju izturīgs trauks, aerometrs. Viņš zina, ka akumulatoram vajadzīgs šķīdums ar blīvumu 1,268 g/cm3, bet ir aizmirsis, kādi aprēķini veicami, lai pagatavotu šķīdumu. Tomēr šoferis pagatavoja elektrolīta šķīdumu. Izskaidro, kā viņš to izdarīja vai viņš varēs pagatavot precīzu tilpumu akumulatora elektrolīta? | | |
| |
Dungaars | 1)Ielej traukā skābi 2)Ielej destilēto ūdeni
Uz vienu litru ūdens 0,36 litri sērskābe Ar aerometru pārbauda vai ir īstais blīvums Precīzs tilpums nebūs | |
| № 73160, Ķīmija, 12 klase Cik ml 80% etilspirta (ρ-0,8434 g/ml) var iegūt no 137 g hloretāna, kas satur 6 % piemaisījuma?
Uzrakstiet etilspirta iegūšanas reakcijas vienādojumu! Parādiet aprēķina gaitu! | | |
| |
Dungaars | C2H5Cl + H2O-->C2H5OH +HCl
Tīra masa C2H5Cl ir 137 * 94%=128,78 g Molmasa M C2H5Cl=64,5 g/mol Molu skaits n C2H5Cl=128,78/64,5 =~ 2mol
Tātad pēc reakcijas vienādojuma arī etilspirts ir 2 mol Etilspirta molmasa ir 46 g/mol Masa etilspirtam ir 2* 46=92 g
m/V=ρ , tātad V=m/ρ =92/0,8434=109,1 ml, bet 80% etilspirta tilpums tad ir 109,1/0,8=136,375 ml
Turpinājums failā. | |
| № 73327, Ķīmija, 12 klase Lūdzu, pabeidziet līdz plkst. 19:00 !
Aprēķini, cik l 96% etilspirta (ρ=0.8g/ml) var iegūt no 1 t kartupeļu, kas satur 22% cietes (C6H10O5)n! Cik l ogļškābās gāzes uzdalīsies spirta iegūšanas procesā? | | |
| |
Dungaars | (C6H10O5)n + nH2O--->nC6H12O6 C6H12O6-->2C2H5OH + 2CO2 cietes masa ir 1t*22%=220kg cietes molmasa = 162 kg/kmol cietes molu daudzums= 220/162=1,358 kmol Pēc reakcijām - tad etilspirta molu daudzums =2*1,358=2,716 kmol masa etilspirtam =46*2,716=124,936kg V etilspirtam =124,936/0,8= 156,17 litri Tilpums 96% etilspirtam=156,17/0,96=162,677 litri
CO2 molu skaits ir tikpat cik etilspirtam=2,716 kmol V CO2=2,716*22,4 =60,8384 m3=60838,4 litri | |
| № 73398, Ķīmija, 11 klase ar ziliem apvilkts ko izpildīt vajaga palidziet lūdzu | | |
| |
Dungaars | NiO+ CO-->Ni + CO2
m NiO=21g Molmasa NiO=75g/mol Molu skaits NiO=21/75=0,28 mol Pēc reakcijas vienādojuma, tad arī CO ir tikpat molu =0,28 mol Tilpums CO=0,28*22,4=6,27 litri Iegūtā Ni molu skaits tikpat =0,28 mol Masa iegūtam Ni ir 0,28*59 (Ni Molmasa)=16,52 grami
Nākamais uzd. 3C+2Fe2O3-->4Fe+3CO2 C 0 -4e-->C +4 | 3 Fe +3 +3e-->Fe 0 |4
Nākamais uzd. mCO2=20g Molmasa CO2=44g/mol Molu skaits CO2=20/44=0,45 mol Tilpums CO2=0,45*22,4=10,18 litri | |
| | № 73823, Matemātika, 12 klase Konusa augstumu samazināja 5 reizes, bet augstumu palielināja 2 reizes. Kā izmainījās konusa tilpums? | | |
| |
Dungaars | Konusa tilpums V= pi*R²*H/3
Pieņemu, ka uzdevumā domāts "konusa rādiusu samazināja 5 reizes", augstumu palielināja 2 reizes Tad V=pi*(R/5)²*2H/3=pi*R²/25 *2H/3=pi*R²*H/3* (2/25) Tātad konusa tilpums ir 2/25 no sākotnējā pēc izmaiņām | |
| № 73861, Matemātika, 12 klase Piramīdas augstumu palielināja 8 reizes, bet pamata laukumu samazināja 2 reizes. Kā izmainījas piramīdas tilpums? Atbildi pamato. | | |
| |
Dungaars | V=1/3 *S pam*H H=8x Spam =1/2x
V1=1/3 * 1/2 Spam* 8H=(1/3*S pam* H) * 4
Piramīdas tilpums pieauga 4 reizes
| |
| № 73916, Matemātika, 12 klase steidzami , paldies 1. Divas lodes, kuru tilpumi ir 17∏ cm3 un 19∏ cm3 , sakausēja vienā lodē. Noteikt iegūtās lode rādiusu. 2. Lode tiek šķelta ar plakni, kas atrodas 10 cm attālumā no centra. Lodes rādiuss ir 26 cm. Aprēķiniet šķēluma laukumu. | | |
| |
Dungaars | 1. Jaunās lodes tilpums ir 36Pi, tad 4Pi*R^3/3=36Pi R^3=27 R=3 cm
2.Veidojas taisnleņķa trijstūris, kur hipotenūza ir lodes rādiuss, katete - attālums no lodes centra līdz šķēluma plaknei 26^2=10^2+ x^2 x^2=576 Šķēluma laukums ir Pi×R^2=576Pi | |
| № 73975, Matemātika, 11 klase Palīdziet lūdzu.Tikaj sesto uzdevumu( PARBAUDES DARPS PRIZMA) | | |
| |
Dungaars | V=S pam* H 357=S pam* 14 S pam= 357/14=25,5 cm² (18-14)* 25,5=102 cm³
Detaļas tilpums ir 102 kubikcentimetri | |
| | № 74782, Ķīmija, 11 klase Skolēniem tika dots uzdevums, eksperimentāli iegūt 10 g Cu(OH)2. Laboratorijā skolēniem bija pieejami 10% CuSO4 šķīdums un 20% NaOH šķīdums. Aprēķiniet, cik ml CuSO4 šķīduma un cik ml NaOH šķīduma nepieciešams, lai izpildītu doto uzdevumu! (10% CuSO4 šķīduma blīvums ρ = 1,107 g/ml un 20% NaOH šķīduma blīvums ρ = 1,219 g/ml) Paskaidrojiet ko Jūs aprēķiniet katrā atrisinājuma solī! Atcerieties, ka atrisinājumam jābūt pilnā formā: reakcijas vienādojumi; aprēķina formulas ar tajās ievietotajām fizikālo lielumu skaitliskajām vērtībām., mērvienībām! | | |
| |
Dungaars | CuSO4+2NaOH-->Cu(OH)2+Na2SO4
Masa Cu(OH)2=10g Molmasa Cu(OH)2=98g/mol, Tad molu skaits Cu(OH)2=10/98=0,1 mol, Tad CuSO4 molu skaits ir 0,1 mol, masa ir 0,1×160g(Molmasa CuSO4)=16g Masa šķīdumam CuSO4=16/10%=160g Blīvums CuSO4 šķīdumam ir 1,107 g/ml Tad tilpums CuSO4 šķīdumam ir V=m/blīvums=160/1,107=144,5 ml CuSO4 šķīduma
Molmasa NaOH ir 40 g/mol Molu skaits 0,2 mol Masa NaOH= 8g Masa NaOH šķīdumam=8/20%=40g Blīvums NaOH šķīdumam ir 1,219 g/ml
Tilpums NaOH šķīdumam ir m/blīvums=40/1,219=32,8 ml | | |
| |
56151md | pielikumà | |
|
|