| Результаты поиска - 'prizmas' | № 50610, Геометрия, 11 класс Uz šodienu vajadzīgs mājas darbiņš;) PAldies jau iepriekš!:) *Kuba virsmas laukums ir 150cm².Apreiķināt kuba tilpumu
*Regulāra trijstūra prizmas pamata malas pagarināja 2 reizes, cik reižu izmainijās prizmas tilpums? | | |
| |
zahar | 1. S=6a² 150=6a² a²=25 a=5cm - kuba malas garums V=a³=125cm³ 2. nesan'ak ( | | |
| |
Geimeris | *Kuba virsmas laukums ir 150cm².Apreiķināt kuba tilpumu √150*√150*√150=150√3*25*2=750√6 cm3 *Regulāra trijstūra prizmas pamata malas pagarināja 2 reizes, cik reižu izmainijās prizmas tilpums?2x
Geimeris | | |
| |
cittrons | Te būs: 150:2=75 V=75*75*75=421875cm³ | | |
| |
Es | V = a^3 S=a²(kvadratam) a²=150 a=√150=12,2 cm (viena mala) V = a³ V=12,2³=1815,8 cm³ | |
| | № 52116, Математика, 12 класс Prizmas pamatā ir taisnstūris, kura malas ir 12cm un 5cm garas. Prizmas diagonāle ar pamata plakni veido 45 grādu lielu luņķi. Aprēķini prizmas sānu šķautnes garumu. Uzzīmējiet zīmējumu | | |
| |
Anny-Vanny | Tā kā trijstūris ADC ir taisnleņķa, tad malu AC aprēķina pēc Pitagora teorēmas: AC²=AD²+DC² AC²=12²+5² AC²=169 AC=√169=13cm
Tā kā trijstūra iekšējo leņķu summa ir 180 grādi, tad leņķis AA1C= 180-90-45=45grādi- seko, ka trijstūris A1AC ir vienādsānu trījstūris, jo pret vienādiem leņķiem atrodas vienādas malas- no kā seko, ka mala AA1=13cm
Atbilde: Prizmas sānu škautnes garums ir 13cm | | |
| |
johns-zinošais | Te būs! | |
| № 53488, Математика, 11 класс Aprēķini regulāras sešstūra prizmas augstumu, ja tās pamata garākā diagonāle ir 36cm, bet prizmas sānu skaldnes diagonāle ir 30cm. | | |
| |
aaa | Sāksim ar to, ka regulārs sešstūris sastāv no 6 regulāriem trīsstūriem, kuram visas malas ir vienādas. Tātad regulārā sešstūra diognāles pusīte ir vienāda ar regulārā trīsstūra malu 36/2=18 cm. Sānu skaldne ir taisnstūris, kura diagonāle ar pamata malu (regulārā trīsstūra malu) veido taisnleņķa trīsstūri. Tātad, lai izrēķinātu prizmas augstumu izmanto pitagora teorēmu h²=30²-18² h²=900-324 h²=576 h=24 cm. Tātad regulārā sešstūra prizmas augstums ir 24 cm. | |
| № 55948, Геометрия, 12 класс palīdziet lūdzu ar šiem uzdevumiem | | |
| |
Lachuks | PRIZMAS 1. uzdevums (2 punkti) Pasvītro aprakstam atbilstošos prizmas veidus (pareizas var būt vairākas atbildes)! Dots, ka prizmas pamats ir paralelograms, kura šaurais leņķis ir 60ー, un prizmas sānu šķautnes ir perpendikulāras pamatam. Dotā prizma ir: a) regulāra četrstūra prizma; b) taisns paralēlskaldnis; c) taisnstūra paralēlskaldnis; d) taisna četrstūra prizma. | |
| № 60837, Математика, 11 класс „Prizma” 7,8,9,10,11UZD | | |
| |
Angelly | 10. Taisnstūra paralēlskaldņa īsākā pamata mala ir 8 m, bet augstums ir 15 m. Aprēķini paralēlskaldņa diagonāles garumu, ja tā veido ar mazāko sānu skaldni 60 leņķi.
11. Taisnas prizmas pamatā ir rombs, kura diagonāles ir 8 cm un 12 cm. Prizmas lielākā diagonālšķēluma laukums ir 96 . Aprēķini prizmas tilpumu !
| |
| | № 60895, Математика, 11 класс Palidziet lūdzu ar matemātiku. Uzdevums pielikumā | | |
| |
Angelly | 2.UZDEVUMS
Dots: BC=7cm AD=9cm Leņķis CDA = 45O AC=√65 C1AC=300 Jāaprēķina: C1C, Vprizmai 1) Prizmas augstums = AA1=BB1=CC1=DD1
Продолжение в файле. | |
| № 61289, Математика, 11 класс Regulāras četrstūra prizmas augstums ir 8 cm, bet sānu skaldnes diagonāle ir 17 cm. Aprēķini prizmas virsmas laukumu! | | |
| |
Lachuks | Uzdevums. Regulāras četrstūra prizmas augstums ir 8 cm, bet sānu skaldnes diagonāle ir 17 cm. Aprēķini prizmas virsmas laukumu!
1) Spilnai virsmai=Ssānu+2Spamatam Dotā diagonāle un augstums sadala sānu malu divos taisnleņķa trijstūros. Aprēķina otru kateti pēc Pitagora teorēmas: 82+x2=172 x2=289-64=225 x=25cm 2) Ssānu=8*25=200cm2 3) 2Spamatam=2*252=2*225=450cm2 5) Spilnai=200+450=650cm2
Продолжение в файле. | | |
| |
paliidziiba01 | lūdzu, parādītas formulas un aprēķina gaita
ja nav grūti, nospied paldies :) | |
| № 62191, Математика, 11 класс :) | | |
| |
Lachuks | PRIZMAS 1.variants
1.uzd. b, d.
2.uzd. a) b) 3.uzd. 1) Pēc Pitagora teorēmas: CB2=CB12-B1B2 CB2=172-82=289-64=225 CB=15cm 2) Ppamatam=3*15=45cm, jo pamats ir regulārs trijstūris 3) S sānu taisnai prizmai =P pamatam*H=45*8=360cm2 4) Spamatam=152√3/4=3√5/4cm2 5) S pilnai virsmai= Ssānu + 2S pamatam= 360+2*(3√5/4)=360+11,25=371,25cm2
4.uzd. b) trīs dažādas šķautnes
5.uzd. a) ABC b) <B1C1D=900, jo veido taisnu leņķi. c)
Продолжение в файле. | |
| № 64771, Математика, 11 класс palidzat ludzu | | |
| |
Lachuks | PRIZMAS ŠĶĒLUMA AR PLAKNI KONSTRUĒŠANA
Продолжение в файле. | |
| | № 64946, Геометрия, 12 класс Ģeometrisko ķermeņu kombinācijas. | | |
| |
Angelly | Cerams, ka noderēs. Vismaz salīdzināšanai! Lai veicas! :) Angelly | | |
| |
Lachuks | Ģeometrisko ķermeņu kombinācijas.
1. Ap lodi, kuras rādiuss ir 10, apvilkta regulāra četrstūra prizma. Aprēķināt prizmas augstumu. H(prizmai)=2R(lodei)=2*10=20
2. Ap lodi, kuras diametrs ir 6 cm, apvilkta regulāra četrstūra prizma. Aprēķināt prizmas pamata malas garumu.
Продолжение в файле. | |
|
|