Архив решений Архив решений
№ 74522, Физика, 12 класс
Fotoelementa katods pārklāts ar metāla oksīdu, kura fotoefekta sarkanai robežai atbilst viļņa garums 690 nm.
Uz katodu krīt starojums, kura viļņa garums ir 500 nm

A) Noteikt katoda elektrona izejas darbu A0.
B) Noteikt uz katoda krītošā starojuma fotonu enerģiju E.
C) Noteikt uz katoda izsisto elektronu maksimālo kinētisko enerģiju Ek
D) Noteikt no katoda izsisto elektronu maksimālo ātrumu v.

Dungaars
Dungaars
Dungaars
A0=h*c/landa max=6,63*10^-34* 3* 10^8/6,9* 10^-7=2,88 * 10^-19 J

ν ( nī) =v/landa=3*10^8/5*10^-7=6*10^14 Hz
E=h * ν ( nī)=3,978*10^-19 J

Ek=E-A0=1,098*10^-19J

Ek=m*v^2/2
v=√2Ek/m
m=9,1*10^-31 kg
v=4,91241*10^5 m/s
№ 74579, Физика, 12 класс
Labdien, palīdzēsiet lūdzu ar fiziku!!!
Paldies.
Посмотреть задание
<1/1>

Dungaars
Dungaars
Dungaars
Daļējs risinājums
1.1. 47 protoni
1.2. samazinās par 4
1.3. pamazām sabrūk
1.4. Astravjetsa Baltkrievijā
1.5. Apstaro ļaundabīgo audzēju šūnas
2.1. nē
2.2.nē
2.3. nē
2.4. nē
2.5. jā
3.1. A
3.2. B
3.3. D
3.4. A
3.5. D
3.6. A

2.daļā
1)29
14Si
2)1
0n
3)0
-1beta
4)1
1p
Посмотреть решение
<1/1>
№ 74580, Физика, 12 класс
Palīgā!
1.Ko apgalvo radioaktīvās sabrukšanas likums?
2.Paskaidro, kāpēc radioaktīvās sabrukšanas likumu nevar izmantot nelielam daļiņu skaitam!
Arheoloģiskajos izrakumos tika atrasti mamuta kauli un nosūtīti uz laboratoriju, lai noteiktu mamuta vecumu. Analīzes parādīja, ka vidēji no viena grama oglekļa-14, kas paņemts no mamuta kauliem, notiek divas sabrukšanas minūtē. Dzīvajos organismos no viena grama oglekļa notiek 16 sabrukšanas minūtē. Pieņem, ka mamuta kaulos pirms nāves oglekļa koncentrācija bija normāla.
3.Kāds aptuveni ir mamuta vecums?
4.Parādi grafikā oglekļa sabrukšanas gaitu!

Dungaars
Dungaars
Dungaars
1.Radioaktīvie izotopi sabrūk kādā laikā ar varbūtību 1/2
2.Jo vairāk atomu, jo precīzāk darbojas šis likums un otrādi
3. 14C pussabrukšanas periods ir 5700 gadi
16 sabrukšanas 5700
8 - 2850
4 - 1425
2 - 712,5 gadi
Tātad aptuvenais mamuta vecums ir 5700+2850+1425+712,5 ~10700 gadi
4. Grafiks pielikumā
Посмотреть решение
<1/1>
№ 74599, Физика, 12 класс
Palīdziet, lūdzu, izrēķināt.
Paldies.
Посмотреть задание
<1/1>

Dungaars
Dungaars
Dungaars
Attēlā
Посмотреть решение
<1/1>
№ 74622, Физика, 12 класс
Fizika.12kl.
Посмотреть задание
<1/1>

Kristian4iksoy
Kristian4iksoy
Kristian4iksoy
Radiācija (jonizējošais starojums) ir enerģija, kas pārvietojas viļņu vai daļiņu formā.
Alfa jonizējošo starojumu veido smagas, pozitīvi lādētas daļiņas (hēlija atoma kodols,
kas sastāv no 2 protoniem un 2 neitroniem).
Beta starojums sastāv no negatīvi lādētām beta daļiņām (elektroni), vai pozitīvi lādētām
beta daļiņām (pozitroni)
Gamma starojums ir elektromagnētiskais starojums, līdzīgi kā rentgena stari, gaisma,
vai radioviļņi, kas var iziet cauri cilvēka organismam.
Izotopi ir atomi, kuru kodolos ir vienāds skaits protonu, bet dažāds skaits neitronu.

M.K
M.K
M.K
pielikumā
Посмотреть решение
<1/1>
Серебряное задание (25+10 очков за решение) № 74638, Физика, 12 класс
Kontroldarbs "Visums un daļiņas".
Посмотреть задание
<1/1>

M.K
M.K
M.K
pielikumā
Посмотреть решение
<1/1>

56151md
56151md
56151md
pielikumā
Посмотреть решение
<1/1>
Серебряное задание (25+10 очков за решение) № 74663, Физика, 10 класс
Kustība gravitācijas laukā (failā)
Посмотреть задание
<1/1>

ESTU
ESTU
ESTU
1.uzdevums No 125m augstuma horizontālā virzienā izmet ķermeni ar sākuma ātrumu 54km/h. Aprēķini: a) lidojuma tālumu; b) lidojumu ilgumu!

Risinājums:

Horizontāli izsviestas lodītes lidojuma tālumu l aprēķina pēc formulas:

l=v0Δt, kur

v0 - lodītes izsviešanas ātrums, m/s

Δt - lodītes lidojuma ilgums, s.
Посмотреть решение
<1/1>
Бриллиантовое задание (100+40 очков за решение) № 74755, Физика, 10 класс
Enerģija un impulss. (failā)
Посмотреть задание
<1/1>

Steels
Steels
Steels
1.s=2km=2000m A=0.1MJ=100000J. A=F*s=> F=A/s F=100000/2000=50N
2.s=21,6km= 21600m F=0.25MJ=250000J N=3MW=3000000W 1)A=F*s A=250000*21600=5400000000N 2) N=A/t=>t=A/N= 5400000000/3000000=1800s=>30 minūtes.
3.m=1.6t=1600kg a=0.2m/s^2. *v=0.2*60=12m/s d=12*60=720m a)F=m*a= 1600*0.2=320N. A=F*s=320*720=230400J b)230400*0.3=69120-1382=67738J Neemu drošs par šo.
4.m=500g=0.5kg h=1.2m Ep=m*g*h= 0.5*10*1.2=6J
5.v=8m/s m=4kg h=6m Em=Ep+Ek Ep=m*g*h= 4*10*6=240J Ek=(m*v^2)/2=(4*8^2)/2=128J. Em=128+240=368 J Sākuma mehāniskā enerģija ir 368J
6.m=20t=20000kg v=10m/s Ek=(m*v^2)/2=(20000*10^2)/2=1000000J
№ 74761, Физика, 10 класс
Lai pārvietotu ķermeni 2km attālumā 0,1MJ liels darbs. Cik lielam šajā gadījumā jabūt horizontāli vārstam vilcējspēkam?

Dungaars
Dungaars
Dungaars
A=F*s
F=A/s=0,1 MJ/2km=0,1*10^6/2*10^3=100/2=50N
№ 74991, Физика, 10 класс
pa šoseju brauc kravas automašīna un iet gājējs. automašīnas kustības vienādojums ir x_{1} = - 270 + 12t gājēja kustības vienādojums ir x_{2} = - 1, 5t salīdzini automašīnas un gājēja kustības ātrumus un virzienus. kāds ir gājēja ātrums attiecībā pret automašīnu? Nosaki gājēja un automašīnas satikšanās vietu un laiku. Cik garu ceļu veiks gājējs līdz satikšanas vietai?

Dungaars
Dungaars
Dungaars
Gājējs iet pret kravas auto virzienu, jo vienādojumā gājējam jebkurā laikā t būs -
Ja t=0 (sākumā), tad x1=-270m, bet x2=0, kravas auto atrodas 270m no gājēja
Gājējs un auto satiksies, kad x1=x2,
-270+12t=-1,5t
13,5t=270
t=20 sekundes
x1=-270+12*20=-270+240=-30m
x2=-1,5*20=-30m
20 sekunžu laikā auto nobrauca 240m, gājējs 30m, gājēja ātrums pret auto=30/240=1/8
Gājējs līdz satikšanās vietai veica 30m
|< << 241/243 >> >|
Вернуться >>
Реклама
© 2007-2018 homework.lv
Top.LV